Öğretmenlere yüzde 50 indirimli tatil kampanyası

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, yarı yıl tatilinde öğretmenlere yönelik tatil kampanyası başlattıklarını belirtti.


KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Rixos Otel’de düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) katkılarıyla düzenlenen tatil kampanyası hakkında bilgi verdi.
Toplantıya, TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özgür Özaslan, Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı da katıldı.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun Azerbaycan’a gitmesi nedeniyle toplantıda bulunamadığını bildiren Günay, kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederek, öğretmenlere hayırlı olmasını diledi.
Türkiye’deki yüz binlece öğretmenin çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini, herkesin bulunduğu konumu anne babalarının yanı sıra öğretmenlerine borçlu olduğunu vurgulayan Günay, “Ne yazık ki Türkiye’nin ekonomik imkanları öğretmenleri toplumda yaptıkları işleve uygun bir gelire henüz yeterince ulaştıramıyor” dedi.
Günay, bu kapsamda yapılan çalışmalarda öğretmenlerin tatil alışkanlığının zayıf olduğunu öğrendiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:
“Gördük ki öğretmenlerimizin tatil süreleri var, ama tatil alışkanlıkları zayıf. Tatil elbette ekonomik imkanla ilişkili bir şey. Öğretmenlerimizden tatile gittik diyenler de memleket ziyareti yapıyor. Biz de bundan hareketle öğretmenlerimiz için yarı yıl tatilinde bir tatil kampanyası düzenledik.
İnternet adresleri
Kampanyadan yararlanmak isteyen öğretmenlerimiz çok sayıda konaklama tesisi ve seyahat acentesini (www. kultur. gov.tr), (www.meb.gov.tr) ya da (www.goturkey.com/ogretmen) adreslerinden öğrenebilirler. Ayrıntılı bilgiler de burada mevcut.
Öğretmenlerimiz kış fiyatları üzerinden yüzde 50’ye varan indirimlerle tatil yapabilecekler. Örneğin beş yıldızlı bir otelde her şey dahil kişi başı 50 TL’ye, hatta 45 TL’ye kalabilecekler. Antalya’da beş yıldızlı otelde bir kişi 250, iki kişi 500 TL’ye beş gün boyunca tatil yapabilecekler. Üç yıldızlı otellerde bu fiyat 20 TL’ye kadar düşüyor.”
Tatil alternatifleri
Bakan Günay, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yaklaşık 140 otel ve sekiz tur şirketinin kampanyaya destek verdiğini bildirdi. Doğu’da, Ege’de, Karadeniz’de ve Kapadokya’da tatil alternatifleri bulunduğunu ifade eden Günay, şu örnekleri verdi:
“Antalya’da üç yıldızlı bir otelde iki kişi günlük 40 TL, beş yıldızlı bir otelde iki kişi 50 TL olan var. Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’da beş yıldızlı bir otelde iki kişilik odada 100 TL’ye kalabilecekler. Trabzon’da tatil köyünde iki kişi 55 TL, Mardin’de yine iki kişi 95 TL vererek günlük tatil yapabilecek. Kastamonu’da bir Osmanlı sarayında iki kişi 70 TL’ye konaklayacak.”
Kampanyadan tüm çalışan ve emekli öğretmenlerin yanı sıra özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin de yarı yıl tatili süresince yararlanabileceğini kaydeden Günay, “Birinci derece yakınları ve çocukları da kampanyaya dahil olacak” dedi.


Hürriyet
 

Üst