Oglak burcu ve Balık burcu Nisan 2011

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 28 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Oglak burcu ve Balık burcu Nisan 2011 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Oglak ve balık burcunu nısanda neler beklıyor.yazarmısınız,
   

 2. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Rezzan Kiraz Oğlak Burcu Nisan 2011

  Venüs bildiğiniz gibi astrolojik anlamıyla birebir ilişkilerin göstergesi olarak son derece önemli bir gezegendir. Aşk hayatınızla ilgili yaşam evinizin yöneticisi olan Venüs gezegeni 3 Nisan tarihinde Koç burcunda ilerlemeye başlayacak. Venüs doğası gereği karşınızdaki kişiyle olan ilişkinizin niteliğini simgeler. Bu nedenle ilerlediği burca göre, siz Oğlaklar için o dönemin nasıl geçebileceğini anlayabiliriz. Koç burcunda ilerleyen bir Venüs herşeyden önce sizin istekleriniz ve hayata bakış açınızla birlikte olduğunuz kişinin ilişkiye gösterdiği özen ve tutumu arasındaki çizgi belirlenmiş olur.

  3 Nisan tarihinde başlayacak Venüs Koç burcu seyri gösteriyor ki, sizler Nisan ayı boyunca gerek ilişki kurma tarzınız gerekse aşk konusunda kimi zaman kontrol dışı tepkilerde bulunabilirsiniz. Yani iç dünyanızda hakimiyeti elinizde tutma arzunuz gayet ön plandadır. Bu nedenle egonuz gereği kimsenin üzerinizde hakimiyet kurmasından hoşlanmazsınız. Bu ister eşiniz ister sevgiliniz isterse çocuğunuz olsun farketmez genel hatlarıyla bu şekildedir.

  Aşka bakış açınız ilişkinizdeki tutkunun derecesine göre kimi Oğlaklar bu tarih başladığında, kendi yuvasının sınırları içindeki her değeri daha fazla korumak adına, üçüncü bir şahsın ilişkilerine zarar vermemesi için her türlü tedbiri almak isteyebilirler. Kimi Oğlaklar özellikle genç kardeşlerimizin aşk hayatıyla alakalı olarak, ailelerinin üzerinde kurabilecekleri baskıya ters yanıtlar verebilirler. Kimi Oğlaklarda ise durum daha farklı gelişebilir. Aşk konusunda daha baskın bir rol oynayarak, karşısındaki kişinin olabilecek zararlarına karşı korunmayı tercih edebilirler. Çünkü bir oğlak için güvenliği son derece önemlidir. Partnerinin yanlış bir tutumu, sadakatsizliği karşısında oldukça yaralanabilir bunu gurur meselesi yapabilirler.

  Aslında şöyle bir düşünürsek bu dönemin ana konusunda, dürüstlük ve açıklığın sizin için ne kadar önemli olduğu noktası değerlidir. Yani hayatınızdaki kişinin size ve beraberliğinize verdiği önemi göstermesi için bunu davranışları, sözleri ve takındığı tavırlarıyla ispatlaması gerekecektir. Eğer bu konuda yanlış bir tutumu olursa siz bu durumda gayet keskin bir şekilde olaya el koyabilir ve ona yaptığı yanlışlığı telafi etmesi gerektiğini belirtebilirsiniz.

  Venüs Koç burcu süresi boyunca agresif bir doğaya sahip olmanız gayet normaldir. Aşkı ifade ediş tarzınız her ne kadar sert nüanslar içerse de, eğer birlikte olduğunuz kişi sizi rahatlatabilecek kadar sabırlı ve düzgün bir kişiyse onu yüreğinizde şahlandırmanız hatta kanatlarınızın altına almanız mümkündür. Yani sert göründüğünüze aldanmamak lazımdır.

  Venüs Koç burcunda tüm Nisan ayı geçerli olacak bir enerjidir. 6 Mart tarihindeki geri hareketi ve daha sonraki ileri geri devinimini düşünürsek bahsettiğim durumlar Haziran ayına kadar ilişkilerde rol oynayacağa benziyor. Mars gezegeni uzun bir süredir burcunuzdaydı. 4 Nisan tarihine kadar Oğlak pozisyonunu koruyacak. O nedenle dışa karşı güçlü görünmeyi başarabildiniz. Yani sorunlar var ama yıkılmadım ayaktayım imajı. Bir yandan parasal konular diğer yandan iş hayatı derken Oğlaklar için aşk bu yıl biraz daha arka planda yer almakta. Bu yılın ana konusunda mesleki durumunuz ve toplumsal konumunuz adına yapılacak düzenlemelerin işareti olarak önemli. Tabi ki bazı aylarda aşk öne çıkarak hayatın lezzetinden bir parça tatmanızda etkili olacaktır.

  Nisan ayına aşk anlamında baktığımızda Venüs gezegeninin üst paragraflarda yer alan ateşli halinin sizin üzerinizdeki yansıması doğal olarak, ilişkinizde güvenlik ve sağlamlık adına yeri geldiğinde tepkisel davranabileceğinizin göstergesiydi. Bu çoğu Oğlak için bu tür yanıtlara neden olabilir. Zaten Oğlak burcunun doğasındaki ciddiyette de bu vardır. Aşk bile olsa, doğru, düzgün ve sistemli yaşanmalıdır. İlişkinin süresi bir Oğlak için gayet değerlidir. Çünkü güvensiz bir yapıda uzun süre nefes alması mümkün olmadığı için, eğer beraberlik senelere dayanan bir ortaklık ise, bu ilişkinin temeli de güçlü atılmış veya kadersel olmuş diye düşünülebilir. Oğlak beraberliği adına her zaman sabır göstermeye ve partnerini yüceltmeye sevdalıdır. Oğlakla yaşamak ilerlemek anlamında olduğundan, yıllarca birlikte olduğu partnerinde en ufak bir gelişme göremediğinde bunu diğer burç mensuplarına göre daha hazin bir şekilde değerlendirebilir.

  3 Mayıs tarihine kadar devam edecek Venüs Koç burcu seyrinde, aşk konusunda kimi Oğlaklar yeniliklerde bulunmak, ilerlemek, öncülük ederek ilişkilerindeki değişimi sağlamaktan yana davranabilirler. Yani onlara göre bazı şeylerin gerekirse baskın davranılarak düzeltilmesi şarttır. O nedenle partnerlerini harekete geçirmek adına önderlik tavırları sergileyebilirler. Bu böyle yapmalısın veya şöyle yolda ilerlemelisin gibi. Bazı Oğlaklar ise özellikle ilişkisi yeni olanlar, geçmişte yaşadıkları herşeye bir sünger çekerek ve gelecekte de ne olacağını hesaba bile katmadan şimdiye odaklanarak hareket edebilirler. Onlara göre olumlu geçirilen hergün, ilişkinin geleceğe uzanmasında etkili olmaktadır. Tabi bu da bir bakış açısı olabilir.

  Peki bu enerji altında bir Oğlak ilişkisinde nelere dikkat etmelidir. Öncelikle sakinliğini, ciddiyetini ve nezaketini korumalıdır. Şartlar istediği gibi gitmese de, bunun kendisi için en hayırlı olduğunun bilinciyle hareket etmelidir. Sorunları makul bir mantık çerçevesi içinde çözmeye çalışmalı, yaşadığı ilişkiyi illa belli bir form içine sokmaya uğraşmamalıdır. Bu süreç yani Venüs Koç etkisi uzun bir zamanı kapsayacağından yaklaşımlarınızda ne kadar tedbirli ve akışa göre ayak uydurabilinirse, bu dönem o denli sakin hatta tutkulu geçebilir. Yani zorlu enerjinizi, yaşadığınız ilişkideki sorunları, cinselliği ön plana alarak partnerinizle belli bir uyum içinde olmaya çalışarak giderebilirseniz o denli aktif bir zaman geçirmiş olursunuz. Ben bu sürecin kimi zaman dişinizi sıkacağınız, kimi zaman aşkı ateşli bir şekilde yaşayacağınız, bazen de hakimiyet kurmaya kalkışarak geçireceğinizi düşünmekteyim. Şunu da biliyorum ki, bir Oğlak yeri geldiğinde kendini dizginlemeyi ve yanlışlarını düzeltmeyi bilecek kadar sağduyuludur.
   

 3. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Rezzan Kiraz Balık Burcu Nisan 2011


  Satürn Başak burcunda olduğu için ciddi ilişkiler, evlilik konusunda neredeyse kıskaç altındasınız. Yani yaşadığınız beraberlik veya karşınıza çıkan insanlar yoluyla ciddiyet ve sorumluluklar altında kalırken, burcunuzda ilerleyen Uranüs nedeniyle yeniliklerde bulunmak adına isyanlardasınız. Bir yandan doğru düzgün ilişki yaşamak, mutlu olmak isterken Satürn gezegeninin ağırlaştırıcı etkisi altında kayıplara uğramakta, ayrılıklar yaşamakta, beklenmedik sürpriz gelişmeler yüzünden bu son olsun diyerek yeni ilişkiler kurmakta veya ilişkinizi düzenlemekte zorluklar çekmektesiniz. Kimileriniz partnerinizin sağlık sorunu yüzünden yaşamınız çarpıcı bir biçimde değişirken bazılarınız boşanmakta zorlandığı için, yeni bir hayat kuramamakta.
  Sizin yaşadıklarınız belki de bunlardan çok daha farklı da olabilir. Hatta örnekleri yazmaya kalksam sanırım sayfalar dolar, ki bu durum sizi sıkmaktan başka bir işe yaramaz. Burada önemli olan yaşadığınızın içeriğinden ziyade, ne yapmaya çalışmanız gerektiğinde yatıyor. Yani çıkış yolu varsa, kişi karanlıktan pek ürkmez veya süresini bilirse dayanmaya çalışır.Bu durum gösteriyor ki, ilişki anlamında önümüzde zorlu aylar var. Tabi ki bu durum her gün ızdırap çekmemiz anlamına gelmiyor.

  Yapmamız gereken bu enerjiyi nasıl ve ne şekilde olumlu kullanabiliriz. Benim her zaman üzerinde durduğum nokta bu olmuştur. Astrolojiye bakış açım, enerjilerin yaratacağı olumlu olumsuz durumları sizinle paylaşmak ama nasıl kullanacağınızı da size bildirmektir. Uygularsınız veya uygulamazsınız. Özgür iradenize bir danışman olarak karışma yetkim yok. Ayrıca doğum haritalarınızı bilmediğim için size olabilecek yansımasında bilme imkanım yok. Fakat şu var ki, bu enerjinin istisnalar kaideyi bozmaz bakış açısıyla sizin burcunuza olan yansımasını söylemek de benim görevim.

  Gelelim neler yapabileceğimize. Öncelikle 5 Nisan tarihinde oluşacak bu enerji, özgürlüğün sınırlanması, fiziksel gerilim ve ilişkilerde anlaşmazlık şeklinde belireceğinden size düşen, eğer sorunlu bir ilişkiniz varsa ve artık sürmesi mümkün değilse bu çatışmalara bir şekilde son vermek ve yeni bir hayat kurabilmek için cesur olmak. Kararsız kalmak veya belki düzelir diyerek hala sürdürmeye çalışmak, kendinize yapacağınız en büyük zulüm olur. Eğer siz bunu yapmak niyetinde değilseniz o zaman yaşayacağınız olaylara kızmaya kader demeye hakkınız olabilir mi? tabi ki hayır.

  Kangren halini almış bir ilişkinin kime faydası olur ki, ya kesip atılır veya aynı acıyla yaşanmaya çalışılır. Bir gün gelir artık dayanmaz imkansız olur. O zaman ne yapmalısınız. Kendinize bir yol çizmelisiniz. Biliyorum bazı öyle durumlar var ki, ne ayrılmak mümkün ne de bir destek görmek. Fakat insan gerçekten kararlı olabilirse, yenemeyeceği zorluk yoktur diye düşünüyorum. Kendi mucizeleri yaratan o kadar çok insan var ki. Onlar da başta zorlanmışlardır muhakkak ama şimdi yeni bir yaşamın kucağındalar.

  İlişkisi olmayanlar için bu enerjinin anlamı ise doğal olarak belli bir ürkeklik ve güvensizlik sonucu beraberlik yaşamak istememe veya daha en başında ayrılık çanlarının sesini duyuyor gibi olmanızdır. Oysaki bana göre, her ilişki kendi tarihi yazar. O zaman ilişkiyi ayrılık kelimesiyle baştan yaftalamak yerine gerçekçi düşünmek ve hareket etmek, beraberliğin ilk safhalarda kendinizi ve ne istediğinizi, nasıl bir ilişkinin sizi mutlu edebileceğini partnerinizle açık açık konuşmak olmalıdır. Bir başka önerim ise, ilişkiyi en başında aşırı idealize edenlere. Bu yönde düşünen sevgili Balıkların da, gerçekçi düşünmeleri, partnerlerini görmek istedikleri gibi değil mantıklı ve gayet net bir şekilde analiz etmeleridir. Bu daha sonra yaşanabilecek hayal kırıklıklarının da önüne geçebilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Oglak burcu Balık Forum Tarih
Oğlak Burcu 2014 Ocak Ayı Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 25 Aralık 2013
2013 Ocak Oğlak Burcu Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 22 Aralık 2012
2013 Oğlak Burcu Aşk Nuray Sayarı Burçlar Alemi - Astroloji 10 Kasım 2012
2012 Kasım Ayı Oğlak Burcu Yorumu Burçlar Alemi - Astroloji 27 Ekim 2012
2012 Haziran Oğlak Burcu Burçlar Alemi - Astroloji 12 Mayıs 2012

Bu Sayfayı Paylaş