Ofsaty ın Bayanlara Özel Tanımı

'Fıkra & Komik Yazılar' forumunda DilzaR tarafından 23 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Ofsaty ın Bayanlara Özel Tanımı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Artık maç izleyen yada takımını destekleyip formasını giyen bayanlara 'Sen ofsayt ne demek daha onu bilmiyorsun ' gibi alaycı tavır takınan erkek olabilsin istemiyorum.

  Bayanlara ofsayt anlatım teknikleri futbol oyununun icadından beri bayanların " ofsayt "nedir? sorusuna açıklık getiremeyenlere işte mükemmel bir anlatım kılavuzu.%99 faydalı olacağı kanaatindeyim


  Ucuzluktaki süper çantayı almak icin Mango'ya girdiniz. Sadece bir tane kalmış, o da kasanın (kale) hemen yanında. Ama bu çantanın tek taliplisi siz degilsiniz! Çantayı gözüne kestiren diger bir müşteri (rakip oyuncu) de sizin hemen yanınızda bitiveriyor. Ikiniz de durumun farkindasınız ve hızla kasaya (kaleye) yöneliyorsunuz. Tam o esnada; biraz önce bluz aldığınız Zara'da ödemeyi yaptıktan hemen sonra çalan cebinizi cevaplamak icin cüzdanınızı çantanıza koymadan arkadasınıza verdiğinizi ve onda unuttuğunuzu fark ediyorsunuz. Bir yandan kasaya dogru kosarken diğer yandan da elinizi havaya kaldırarak arkanızda kalan arkadaşınızdan cüzdanı (topu) istiyorsunuz.Öyle bir durumdasınız ki, rakibinizin gerisinde kalırsaniz kasaya daha uzak kalacağınız için avantajınızı kaybedeceksiniz ama arkaya geçmezsiniz arkadaşınızdan uzak kalıyorsunuz ve arkadaşınız da o kalabalıkta size cüzdanınızı firlatamıyor, hersey bir an meselesi.
  Bu durumda yapmanız gereken rakibinizin arkasına geçip cüzdanı (topu)almanız ve cüzdanı ele geçirdikten sonra rakibinizi geçmeye calışmanız.

  İşte ofsayt bu.

  Top sana atıldığı anda kaleye rakibinden daha yakın olamazsın.
   

Bu Sayfayı Paylaş