Odun Rüya Tabiri

'Rüya Tabirleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 19 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Odun Rüya Tabiri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kesilip parçalanma ihtiyacı olmadan yakılmaya hazır halde odun görmek güç işlerin kolaylaşmasına devlet yönetimine yaklaşmaya mirasa ihtiyaçları gidermeye muattal vakıf malına; İri ve hantal kesilip kırılması gereken odun görmek güçlükle ve şer metoodlarla elde edilecek rızka; Odun ahmaklığa ve kalın kafalılığa aşırı cimriliğe koğuculuğa katı ve yaramaz söze günah işlemeye; Odun yüklendiğini görmek halkın ırz ve namusu hakkında kötü söz söylemeye; Bir kucak odun muhtelif cinsteki mallara işsiz kimsenin yanında bir kucak odun görmesi kadri yüce birisinin hizmetinde bulunmaya Hasta için odun biriktirmek tedavi ve şifaya Kuru odunu yarmak işleri kolaylaştırmaya Meyve ağaçlarının odunu bu ağaçların meyvesinin delalet ettiği şeyin fesadınaAteşe odun koymak Hakka yaklaşmaya çocuğu eğitimciye vermeye borcu vermeye hastayı doktora götürmeye Odunu eteş içinde alevlenmiş görmek düşmana galip gelmeye kurbanın makbul olmasına Odun yemek haram mal yemeye yahut dayak yemeye Yerde duran ağaç kütüğü hareketsizliğe kötürümlüğe; Odun bazen münafık kimseye; Kışın oduncuyu görmek ticaret ve kazanca miras malına; Diğer mevsimlerde oduncu görmek günaha söz götürüp getirmeye sözü kasıtlı dinleyip koğuculuk yapmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kütük Oduncu.)
  Rüyada ateşe odun atmak genç bir erkek için dost diye görüştüğü birinin düşmanlığına; tecrübeli bir yaşta ise makam sahibi olması ihtimaline; evliler için para yüzünden kavgaya işarettir.
  Rüyada ateşe odun atmak genç bir erkek için arkadaşının ihanetine Orta yaşta ise mevki sahibi olmasına yorumlanır. Evliler için para sıkıntısının neden olacağı kavgaya yorumlanır.
  Hayırlı kısmet para bolluk olarak yorumlanır. Yığılmış odun çok paradır.
  Rüyada atese odun atmak genç bir erkek için ahbap diye görüstügü birisinin düsmanligina tecrübeli yasta isemakam sahibi olmasi ihtimaline genç kizlar için bir ormanci veya dengi bir kimse ile evlilige evliler için para yüzünden kavgaya genel olarakta her hangi bir dilegi için ümit beslemege delalet eder. Rüyada kuru veya yas odun görmek savas düsmanlik ve siddet ile tabir olunur. Odun satan ve tasiyan halkin arkasindan söz söyleyen kimselerle yorumlanir. Kirmani'ye göre; rüyasinda sahradan veya ormandan odun kesip arkasinda tasidigini görmek rüya sahibinin kötü isler fitnecilik halka iftirada bulunmak gibi isler yaptigina isarettir. Bir ormandan odun kestigini ve bir hayvana yükleyerek tasidigini gören bir çok insanlarla tartismaya girer. Ve onlarla kavga eder. Ates yakmak için iki üç odunu bir yere koyan kimse gittikçe artan bir üne sahip olur. Odun sattigini gören halkin aleyhinde söz söyler. Odun satin aldigini görenin aleyhinde baskalari söz söyler ve dedikodu yapar. Bir baska rivayete görede: Rüyada odun görmek koguculuga isarettir. Bir kimse yakmak için bir yerc birkaç odun konuldugunu görse o yerde kati ve yaramaz birsöz söylenir ve söz artar. Dindar kimse rüyada odun görse hirsizlik zina yahut katillik gibi bir günah isler ve bu isledigi is hükümdara arzedillr. Hükümdar da ser'i cezanin verilmesini emreder. Rüyada odunla ates yakanlardan herkes birisini hakime sikayet eder. Bazen de odun yüklenen kimse halkin irz ve namusu hakkinda kötü söz söyler. Yaninda odun oldugunu gören kimse rizka ihtiyaçlarim gidermeye mirasa yahut muattal vakif malina isarettir. Bir kucak odun cinsi muhtelif olan maldir issiz adam kendisiyle beraber bir kucak odun görse kadri yüce birisinin hizmetinde bulunur. Hasta için rüyada odun biriktirmek tedavi ve hastaligindan kurtulmasina isarettir. Bir kimsenin rüyada atese odun koymasi Rabbine yaklasmasina yahut bir küçügü terbiyeciye teslimine yahut bir borçluyu hakime teslim etmesine yahut bir hastayi doktora götürmesine isarettir. Eger odunu atesle alevlendirmis görsekurbani kabul olur borçlusuna galip gelerek ondan intikamim alir. Odun yedigini gören kimse haram mal yer yahut uyanikken odunla dayak yer. Gemisi olan kimse rüyada gemisinin yandigini veya yaninda bir odun yandigini görse gemisinin batmasina isarettir.
  Rüyada odun görmek; çevrenizde size kötülük yapmak için uğraşan bir çok düşmanınızın olduğuna bazı yorumculara göre ise odun görmek; mal ve mülk sahibi olmaya bekar bir kızın odun görmesi; ikiyüzlü yalancı bir erkek ile evleneceğine odun kesmek; düşmanı yenmeye işarettir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Odun Rüya Tabiri Forum Tarih
Ödünç Vermek Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 21 Mart 2010
Ödünç Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 21 Mart 2010
Oduncu Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 19 Mart 2010
Rüyada Odun Görmek Ne Anlama Geliyor? Rüya Tabirleri 13 Eylül 2011
İyot Ve İyodun Vücuttaki Fonksiyonları Hakkında Bilgi Konu Dışı Başlıklar 10 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş