Odesa 18 Dil Online Sözlük 2.5 Download

'O-P' forumunda Siraç tarafından 21 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Odesa 18 Dil Online Sözlük 2.5 Download konusu Odesa 18 Dil Online Sözlük 2.5 Download

  Sürüm : 2.5

  Boyut : 845 Kb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Odesa Yazılım Sistemleri


  Tanıtım:
  Odesa Yazılım 18 Dil Online Sözlük Programı; internet bağlantınız sayesinde aradığınız kelimelerin karşılıklarını bulmanıza yarayan, babylon tabanlı online kullanışlı bir sözlük uygulamasıdır.


  Arapça,
  Çinçe,
  Çince (S),
  Flemenkçe,
  İngilizce,
  Esperanto
  Fransızca,
  Almanca,
  Yunanca,
  Macarca,
  İtalyanca,
  Japonca,
  Korece,
  Portekizce,
  Rusça,
  İspanyolca,
  Taylandca,
  Türkçe
  kelimelerin karşılıklarını kolay ve hızlıca bulabilir, bulduğunuz açıklamaları tek tıklamayla Windows’un kopyalama panosuna alarak istediğiniz programa yapıştırıp kullanabilirsiniz.

  Hızlı işleyişi ve çok geniş olan online tercüme veri bankasıyla mevcut olan sözlüklerin içerisinde, kullanımı en kolay olanı ve sıralamada en iyiler arasındadır.

  Sözlüğün Kullanımı : Normal sözlüklerdeki “kelimeyi yaz anlamını öğren” mantığıyla çalışmaktadır. Önce üst menüden dil seçimini yapıp alttaki kutucuğa da karşılığını bulmak istediğiniz kelimeyi yazıp sağdaki “Çevir” butonuna basmanız yeterlidir.

  Ayrıca bir kelimeyi tüm tüm dillere aynı anda çevirebileceği gibi sadece anlamını öğrenmek istediğiniz dildeki kelimeye de çevirebilirsiniz.

  Çoklu dil çevirisi işlemini yapmak için : Aradığınız kelimenin anlamı bulunduktan sonra pencerenin alt kısmında yazan “all translations for "kelimeniz" linkine tıklayıp 2 saniye kadar beklemeniz halinde aradığınız kelimenin tüm dillerdeki karşılığı gelecektir.

  UYARILAR :
  1 - Odesa Yazılım 18 Dil Online Sözlük uygulaması adında da yazdığı gibi online bir sözlük olup, sözlük veritabanını kendi içerisinde barındırmayıp internet üzerinden arama yapan bir program olduğundan, çeviri yapabilmek için çalışan bir internet bağlantınız olmak zorundadır. Lütfen internet bağlantınız olmadan kullanmayınız, aksi halde çeviri yapamazsınız.
  Bu sebeple de diğer sözlük programlarına göre boyut bakımından oldukça avantajlıdır.

  2 - İndireceğiniz dosyayı açabilmke için Winrar Arşiv Yöneticisi programının bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir. Eğer Winrar programınız yoksa bu sayfadan indirebilirsiniz.

  3 - Programı kendi yazacağınız tanıtım metni ile sitenizde tanıtmak istiyorsanız üretici sitesindeki irtibat formu ile iletişime geçiniz.


  Versiyon Yenilikleri :
  Programın menü altındaki butonlarına Programı Gizleme fonksiyonu eklendi. Yeşil renkli Gizle butonuna basıldığında program Sistem Çubuğundaki simgelerin yanına inmektedir.


  [​IMG]


  Odesa 18 Dil Online Sözlük 2.5
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Odesa Online Sözlük Forum Tarih
Odesa 18 Dil Online Sözlük 2.6 İndir Download Yükle O-P 26 Aralık 2009
Odesa Klasör Gizle 2.8 İndir Güvenlik Programları 23 Ekim 2009
Odesa Klasör Kilidi 2.5.1 İndir O-P 30 Haziran 2009
Odesa Klasör Kilidi 2.5 İndir O-P 1 Haziran 2009
Odesa Klasör Kilidi 2.0 Download O-P 28 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş