Obezite sigara kadar zararlı

'Genel Sağlık' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 4 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Obezite sigara kadar zararlı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Obezite sigara kadar zararlı
  fazla kiloların sağlığa etkisi - obezite  Obez gençlerin, erken yaşta önlenebilir hastalıklardan ölme olasılığının, günde 10 sigara içenlerle aynı olduğu bildirildi.
  İngiliz Independent Gazetesi'nde yayımlanan araştırmada, 18 yaşında obez olanların erken yaşta ölme olasılığının üçte bir oranında arttığı ve bu riskin, günde 10 ve üzeri sigara içenlerle aynı olduğu belirtildi.

  45 BİN ERKEK ARAŞTIRILDI

  Araştırma çerçevesinde 45 bin erkek 38 yıl boyunca gözlendi, gençken hem sigara içen hem de aşırı kilolu olanların, bunlardan birini yapanlar ya da diğer risk gruplarında bulunanlardan da daha erken ölme olasılığına sahip oldukları görüldü.

  Stockholm'deki Karolinksa Enstitüsü'nden Martin Neovius, sonuçları British Medical Journal'de yayımlanan araştırması için, "Gençlerde obezliği azaltma yönündeki önlemlerin önemini gösteriyor. Çok sayıda insan, önlenebilir hastalıklardan yaşamını yitiriyor" dedi. 18 yaşındayken çok zayıf olan erkeklerin de erken yaşta ölme olasılığının yüksek olduğu ve bu riskin, günde içtikleri sigara sayısıyla doğru orantılı olarak arttığı belirtildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Obezite sigara kadar Forum Tarih
Kilo problemleri ve obeziteyle ilgili soru ve cevaplar Diyet Beslenme 8 Mayıs 2010
Anne baba ya da çevrenin obezite sorunu olan çocuğa yaklaşımı ne olmalı? Çocuk Sağlığı ve Bakımı 26 Mart 2010
çocuklarda obezite psikolojik sorunları beraberinde getirir mi? Çocuk Sağlığı ve Bakımı 26 Mart 2010
Obezitenin tedavisinde siz bir uzman olarak hangi psikolojik yöntemleri uygulanıyor Çocuk Sağlığı ve Bakımı 26 Mart 2010
Obezitenin nedenleri arasında psikolojik faktörler ne ölçüde etkilidir? Psikoloji 26 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş