Obamayı başkan yapan eller

'Yurt Dışı Haberler' forumunda Fatma tarafından 6 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Obamayı başkan yapan eller konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  105 yaşında. Siyahi başkan adayı için ne yaptı etti hasta yatağından kalktı sandık başına geldi. İşte Obama'yı Beyaz Saray'a taşıyanlardan Annie Mae Rosemond'un müthiş hikayesi.


  Amerika hiç böyle sevinmemişti
  Annie Mae Rosemond tam 105 yaşında. Hayatı boyunca çalıştı didindi. Çocukluğunda, beyazlarla aynı otobüse bile binemedi. Bindiğinde ise onlarla yan yana oturamadı. Hep arka sıralara geçmek zorunda kaldı. Beyaz adamın evini temizledi, ekmek parasını kazandı.

  Daha sonraları durum düzelmeye başladı. Artık onlarla aynı otobüste yan yana seyahat edebiliyordu. Ama uzun yıllar o önyargıları hep hissetti. Onların yemek yediği lokantalara girip bir burger bile yiyemedi.

  EN BÜYÜK ARZUSU SEÇİM GÜNÜNE KADAR YAŞAMAK

  Hayatının sonbaharına doğru siyahi sanatcılarla gurur duymaya başladı. Ama "hepsi bu kadardır" diye düşünürken olanlar oldu...
  Bir siyahi genç adam çıktı ve "Ben başkan olacağım" dedi.

  İşte o günden sonra en büyük arzusu "Seçim gününe kadar yaşamak" oldu.
  [​IMG]
  Ve dün, 4 Kasın 2008'de, 1903'te, ABD'de ırk ayrımının en güçlü olduğu yerlerden Güney Carolina'da dünyaya gelen Annie Mae Rosemond, artık pek iyi görmese de, yürüyemese de, kulakları pek duymasa da, günlerini geçirdiği yatağından kalktı ve hayatı boyunca hayalini bile kuramadığı şeyi yaptı.

  Siyahi başkan adayı Obama için sandık başına gitti ve gururla oyunu kullandı.
   

Bu Sayfayı Paylaş