Obama TBMM’den seslensin

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 10 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Obama TBMM’den seslensin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Pakistan Observer Gazetesi’nde yayınlanan bir makalede, ilk 100 gün içinde bir Müslüman başkentinden dünyaya hitap etmeye hazırlanan ABD Başkanı Barack Obama’nın Ankara’yı seçmesi gerektiği savunuldu.

  ABD Başkanı Barack Obama’nın, görevdeki ilk 100 gün içinde bir Müslüman başkentinden dünyaya hitap etme vaadini Türkiye’de gerçekleştirmesi gerektiği savunuldu.

  Pakistan Observer Gazetesi’nde yayınlanan yorumda, "Obama yönetimi böylece bölgede demokrasi ve uzlaşmayı desteklemeye kararlı olduğu mesajını verebilir" ifadesi kullanıldı. Liam Hardy imzalı yorumda, bölgeye demokrasiyi yerleştirme iddiasındaki ABD’nin, Obama’nın Ankara’dan hitap etmesinin önemine değinilirken, şu görüşler öne sürüldü:

  "Eğer Başkan Obama, Ankara’daki mecliste yapacağı bir konuşmayla dünyaya hitap ederse, Obama yönetimi ABD’nin bölgeye demokrasi ve uzlaşıyı yerleştirme sinyalini çok güçlü bir şekilde verecektir. Bu girişim ayrıca, ABD ile en uzun süreli Müslüman müttefiki arasındaki ilişkilerin yeniden canlanması sonucunu verecektir. Ne olursa olsun, inişler çıkışlar yaşansa da bölgedeki en başarılı ve en uzun süreli demokrasiye Türkiye sahiptir."

  ABD’nin popülaritesinin Türk halkı gözünde dibe vurduğu hatırlatılırken, Obama’nın Ankara’da konuşarak yapacağı jestin, iki ülke arasındaki buzları eritebileceği öne sürülüyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Obama TBMM’den seslensin Forum Tarih
Michelle Obama Kimdir? Biyografisi Resimleri Biyografi & Otobiyografi 10 Aralık 2010
Barack Obama -Babamdan Hayaller Kitabı Kitap, Resim ve Dergi 10 Ekim 2010
Obamaçov Son Kurban Kitabı - Şehsuvar Matban Kitap, Resim ve Dergi 7 Eylül 2010
Obama ve Medvedev hamburgercide Yurt Dışı Haberler 25 Haziran 2010
Obama, Suriye'ye yaptırımları uzattı Yurt Dışı Haberler 4 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş