Obama, 'soykırım' diyecek mi?

'Yurt Dışı Haberler' forumunda DilzaR tarafından 23 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Obama, 'soykırım' diyecek mi? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Obama, 'soykırım' diyecek mi?
  rmeni tarihçi Prof. Ruben Safrastyan'dan itiraf gibi bir açıklama...
  Ermeni tarihçi Prof. Ruben Safrastyan ABD’nin Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu belirterek “24 Nisan bekletisi içindeki çevrelere Obama ‘soykırım’ diyemez” dedi...

  Ermenistan Ulusal Bilimler Akademisi Doğu Etüdleri Enstitüsü Başkanı Prof. Ruben Safrastyan, Afganistan’ın Obama yönetiminin politikasının kilit bir boyutu haline getirildiğini, bu çerçevede Washington’un Ankara’ya ihtiyaç duyacağını belirterek “Barack Obama, ulusal çıkarlardan hareket ederek yıllık 24 Nisan açıklamasında soykırım sözcüğünü kullanmayacak” dedi.

  ANKARA’NIN DESTEĞİNE MUHTAÇ

  Safrastyan, Ermenistan meydasına açıklamalarında önümüzdeki dönemde Türkiye- Ermenistan ilişkilerini etkileyecek çeşitli jeopolitik faktörlerin olduğuna işaret ederken Afganistan’ın, Irak ve İran’ın önüne geçerek Obama yönetiminin politikasında kilit unsur haline geldiğini kaydetti.

  “Bunun için Washington, Ankara’nın desteğine ihtiyaç duyacak” diyen Safrastyan, Obama’nın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmelerinin hemen ardından ABD ulusal istihbarat şefinin Ankara’ya gönderildiğini belirterek görüşmelerde “Türkiye’de olası bir ABD üssü”nün görüşüldüğü iddiasına yer verdi.

  NABUCCO’YU AVRUPA İSTİYOR

  Safrastyan, bunların kaçınılmaz olarak Ermenistan-Türkiye ilişkilerini etkileyeceğini öne sürerken de "Barack Obama, ulusal çıkarlardan hareket ederek yıllık 24 Nisan açıklamasında soykırım sözcüğünü kullanmayacak” dedi. Ermeni profesörü, Rus-Gürcü çatışmalarından sonra Avrupa’nın, Türkiye üzerinde gaz pompalayacak olan Nabucco projesini lanse etmek için çaba göstereceğini de söyledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Obama 'soykırım' diyecek Forum Tarih
Michelle Obama Kimdir? Biyografisi Resimleri Biyografi & Otobiyografi 10 Aralık 2010
Barack Obama -Babamdan Hayaller Kitabı Kitap, Resim ve Dergi 10 Ekim 2010
Obamaçov Son Kurban Kitabı - Şehsuvar Matban Kitap, Resim ve Dergi 7 Eylül 2010
Obama ve Medvedev hamburgercide Yurt Dışı Haberler 25 Haziran 2010
Obama, Suriye'ye yaptırımları uzattı Yurt Dışı Haberler 4 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş