Obama, Irak'tan çekilme planlarının yapılmaya başlanmasını istedi

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 22 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Obama, Irak'tan çekilme planlarının yapılmaya başlanmasını istedi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Obama, Irak'tan çekilme planlarının yapılmaya başlanmasını istedi


  ABD'nin yeni başkanı Barack Obama, seçim vaatlerini yerine getirmek için çalışmalara başladı.


  ABD Başkanı Barack Obama, görevindeki ilk tam gününde danışmanları ve generallerle bir görüşme yaptı. Obama, Irak'tan çekilme planlarının hazırlanmaya başlaması için talimat verdi.
  ABD Başkanı Barack Obama, seçim kampanyalarındaki vaatleri konusunda ilk günden itibaren çalışmaya başladı. Öncelikle Guantanamo üssüne ilişkin talimatlar veren Obama, şimdi de Irak'taki savaş konusunda danışmanlarını ve generalleri toplayarak, bilgi aldı. Toplantının oldukça verimli geçtiğini ifade eden Obama, "Görüşme sürecinde askeri erkana Irak'taki askerlerin geri çekilmesi konusunda gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdim" dedi. Obama, önümüzdeki günlerde Afganistan'daki durum konusunda
  da ayrıntılı bilgi alacağını belirtti. Bu arada görüşmede Başkan Yardımcısı Joe Biden, Savunma Bakanı Robert Gates, Genel Kurmay Başkanı Amiral Michael Mullen ve ABD Ordusu Ortadoğu Komutanı David Petraeus hazır bulundu.

  Öte yandan Obama, seçim kampanyaları sırasında göreve gelmesi halinde 16 ay içinde Irak'taki tüm askerlerin geri çekilmesi konusunda vaatte bulunmuştu.
  WASHINGTON-İHA
   

Bu Sayfayı Paylaş