Obama Ekonomiye Umut Isıgı Verdi

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda deLi_kiz tarafından 11 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. deLi_kiz

  deLi_kiz Üye

  Obama Ekonomiye Umut Isıgı Verdi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  ABD Başkanı BARACK OBAMA Ekonominin 'Umut Işıkları' Vermeye Başladığını, Ancak Ciddi Sıkıntıların Halen Devam Ettiğini Söyledi.

  ABD Başkanı barack obama, ekonominin ’umut ışıkları’ vermeye başladığını, ancak ciddi sıkıntıların halen devam ettiğini söyledi. Obama, Beyaz Saray’da aralarında Hazine Bakanı Timothy Geithner, Beyaz Saray Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı Lawrence Summers, Beyaz Saray Ekonomi Danışmanlar Kurulu Başkanı Christina Romer, ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke, Federal Mevduat Sigorta Fonu (FDIC) Başkanı Sheila Bair, sermaye piyasi kurulu Başkanı Mary Shapiro ve büyük finans kuruluşlarının yöneticileriyle bir toplantı yaptı.

  Ek adım atacağız
  Toplantıdan sonra gazetecilere açıklamada bulunan Obama, "Ekonominin umut ışıkları vermeye başladığını görüyorum, ancak halen ciddi stres altında. Ekonomide bir şeylerin daha iyi olduğunu görmeye başladım. Daha çok çalışmalıyız. Bazı zorluklar karşısında geri çekilmezsek, o zaman ekonomiyi rayına sokacağımızdan eminim" dedi. Danışmanlarıyla finansal sistemin istikrarını ve sorunlu varlıkları temizlemesine yardımcı olacak bir programı ele aldıklarını ifade eden Obama, yönetiminin, ekonomideki havanın düzelmesine desteklemek adına birkaç hafta içinde ek adımlar atacağını sözlerine ekledi.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Obama Ekonomiye Umut Forum Tarih
Michelle Obama Kimdir? Biyografisi Resimleri Biyografi & Otobiyografi 10 Aralık 2010
Barack Obama -Babamdan Hayaller Kitabı Kitap, Resim ve Dergi 10 Ekim 2010
Obamaçov Son Kurban Kitabı - Şehsuvar Matban Kitap, Resim ve Dergi 7 Eylül 2010
Obama ve Medvedev hamburgercide Yurt Dışı Haberler 25 Haziran 2010
Obama, Suriye'ye yaptırımları uzattı Yurt Dışı Haberler 4 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş