Nusaybinin Yeni Kaymakamı Murat Girgin göreve başladı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 14 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybinin Yeni Kaymakamı Murat Girgin göreve başladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nusaybinin Yeni Kaymakamı Murat Girgin göreve başladı

  Arif Altunkaynak - Abdullatif Altunkaynak - Murat Yaman
  İçişleri Bakanlığı’nın 2010 kararnamesiyle Mardin’in Nusaybin ilçesine atanan Kaymakam Murat Girgin, ilçeye gelerek görevine başladı. İlçede görev yapan Gazetecileri makamında kabul eden Kaymakam Girgin, Nusaybin hakkındaki düşüncelerini ve yapmaya çalışacağı hizmetler hakkında görüşlerini açıkladı.
  Mardin’e bağlı Yeşilli ilçesinde görev yapması nedeniyle Nusaybin hakkına bilgi sahibi olduğunu bildiren Kaymakam Girgin; “Nusaybin; iş gücü, tarihi, kültürü, sanayisi ve sınır kapısıyla potansiyeli büyük olan bir ilçemiz. Bunları hareke geçirmek için çaba harcayacağız” dedi.

  [​IMG]

  Çalışmalarında sadece Kamu görevlilerinin desteklerini değil Sivil toplum Kuruluşları (STK) ve vatandaşların yadımına da ihtiyaçları olduğunu kaydeden Girgin şöyle konuştu;
  “Nusaybin yoğun ve kalabalık bir ilçemiz. Sürekli STK, Muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla irtibat halinde olacağız. Herkesin yatırım beklediği kurumlar var. Bu kurumlar sınır kapısı ve devlet hastanesidir. Bu işlerin takipçisi olacağız. Nusaybin’de vatandaşlarımız arasında hiç bir ayrım gözetmeden çalışacağız. Habur Sınır kapısı Silopi, Şırnak ve Türkiye için ne kadar önemliyse Nusaybin Sınır kapısı da bu bölge ve ülke için o kadar önemlidir. Ticari anlamda Suriye ve orta doğu ülkeleriyle birleşmiş olacağız”.
  Nusaybin’i ticareti ve eğitimiyle ülkenin gündemine getirmek istediğini belirten Kaymakam Girgin, Vatandaşların daha çok kurumlardan haber alması için Kaymakamlığın web sitesini de hizmete koyacaklarını sözlerine ekledi.

  [​IMG]

  Kaymakam Murat Girgin Kimdir?

  1977 yılında Aydın ilinin Umurlu beldesinde doğdu.
  Orta öğrenimini Aydın Adnan Menderes Anadolu Lisesinde tamamladı.
  2000 yılında Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
  Aralık 2000`de Balıkesir Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Aydın-Yenipazar, Nevşehir Acigöl ve Denizli-Güney ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. 2002-2003 öğretim döneminde İngilterede Nottingham üniversitesinde Sosyal Politika ve Yönetim alanında yüksek lisans çalışmasını tamamladı.
  2004 yılının Mart ayında atandığı Çankırı-Yapraklı Kaymakamlığından sonra 19.10.2005 tarihinde Çüngüş Kaymakamlığına atandı ve buradaki Kaymakamlık görevini 28.07.2008 tarihine kadar sürdürdü.
  2008 yılında Mardin’e bağlı Yeşilli Kaymakamlığına atandı.
  Matematik öğretmeni Zeynep Girgin hanımefendi ile evli ve iki çocuk babasıdır. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi

  Kaynak: nusaybinim
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybinin Yeni Kaymakamı Forum Tarih
Nusaybinin Harika Sesli Genç Grubu _Koma Demhat - Kinem Slow Kürtçe Müzik Videoları 12 Temmuz 2010
Merhaba Aranıza Yeni Katıldım. Aramıza Yeni Katılanlar 22 Mayıs 2017
Yeniçeri ocağını hangi padişah kaldırdı kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017
Coğrafi keşifler sonrası yeni ticaret yollarının bulunmasının devletlerin gelişmesine katkıları Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017
Tanzimat Fermanı'nın getirdiği yenilikler madde madde Tarihi Bilgiler 1 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş