Nusaybin'e yeni Pazar yeri kuruldu

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 29 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin'e yeni Pazar yeri kuruldu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin’in Nusaybin ilçesinde belediye tarafından ikinci Pazar yeri kuruldu. Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, vatandaşların uzun süredir yeni yer talep ettiklerini söyledi. Nusaybin Yenişehir Mahallesi Tunç sokakta Cuma Pazarı kuruldu. Geçtiğimiz hafta kurulan Pazar, vatandaşları memnun etti.

  Muhabirimize açıklama yapan Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, Tunç sokakta kurdukları pazarın ilçedeki ikinci Pazar yeri olduğunu söyledi.

  Vatandaşların uzun süredir yeni bir Pazar yeri talep ettiğini bildiren Başkan Gökkan şöyle konuştu; “ İlçemizde şuana kadar sadece bir Pazar yeri vardı. 100 bin nüfuslu ilçede sadece bir Pazar yeri olduğu zaman bu bir yoğunluğa sebep oluyordu. İlçenin sistemi ve vatandaşların mağdur olmaması için geçtiğimiz hafta Tunç sokakta ikinci pazar yerimiz faaliyete başladı. Nusaybin için önemli bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Biz, ilçemizdeki hizmeti vatandaşlarımızın ayağına götürüyoruz”.

  İlçe merkezindeki tablacılığı Pazar yerlerine kaydırmayı hedeflediklerini kaydeden Gökkan, önümüzdeki dönemlerde Önder caddesi üzerinde üçüncü Pazar yerini açmak için hazırlıklar yaptıklarını sözlerine ekledi.

  Pazarda bazı kadınlar el örgülerini satarken, zabıtalarda sürekli pazar yerinde bulunarak olası bir olaya karşı önlem alıyor.

  Hükümet konağı caddesindeki Çarşamba pazarından sonra kurulan Cuma pazarı vatandaşları memnun etti. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin'e yeni Pazar Forum Tarih
Nusaybin'e iki Anadolu Lisesi açıldı Mardin Tanıtımı 13 Temmuz 2010
Nusaybin'e Rodi Mood Mağazası açılıyor Mardin Tanıtımı 22 Mart 2010
13 yolculu Musul Treni Nusaybin'e ulaştı Mardin Tanıtımı 17 Şubat 2010
Nusaybin'e Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı Mardin Tanıtımı 16 Şubat 2010
Teknosa'dan Nusaybin'e yardım Mardin Tanıtımı 20 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş