Nusaybin'de Polis - Öğrenci diyalogu geliştiriliyor

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mardin’in Nusaybin ilçesinde Polis ve öğrenciler arasında diyalogu geliştirmek amacıyla öğrencilere ilçe Emniyet Müdürlüğü binaları gezdirildi. Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Bürosu (TEM), Polis ve Öğrenciler arasında diyalogu artırmak için öğrencilere kaldıkları mekânları ve araçlarını tanıttı.

Nusaybin Kaymakam Bülent Pekdemir ilköğretim okulunda eğitim alan 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini misafir eden Tem Büro Amiri ve personeli, öğrencileri kapıda kek ve meyve suyuyla karşıladı. Daha sonra öğrencilere zırhlı araçları tanıtan Polis Memurları öğrencilere; “bu araçlar ve binaların bizim değil sizin. Biz bu gün buradayız yarın başka memlekette oluruz. Bu binaları ve araçları korumak sizin göreviniz. Yarın sizden bazıları bugünkü yerimizde olabilirsiniz” dedi.

Zırhlı araçlardan sonra öğrenciler İlçe Emniyet Müdürlüğü Mobese merkezini gezdi. Mobese merkezindeki Polis memurları, ilçeyi 24 saat gözetleyen kameralar hakkında öğrencilere bilgi verdi. Geziden memnun kalan öğrenciler daha sonra okullarına geri döndü.

Muhabirimize açıklama yapan Nusaybin İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Kara, Polis ve öğrenci arasındaki diyalogu geliştirmek, Sıcak ve samimi bir ortam sağlamak amacıyla bu tür bir çalışma yaptıklarını söyledi./ Haber - Fotoğraf - Görüntü : Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com
 

Üst