Nusaybin'de Matematik Olimpiyatı düzenlendi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 15 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin'de Matematik Olimpiyatı düzenlendi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin’in Nusaybin ilçesinde öğrencilere Matematik dersini sevdirmek ve başarıyı artırmak için Matematik zümresi tarafından Matematik olimpiyatı tarzında sınav düzenlendi.
  Nusaybin 1. Eğitim Bölgesi başkanı Şehmus İlhan, Matematik zümre başkanı Muzaffer Yılmaz ile Matematik öğretmenleri Mehmet Altıntaş, Ramazan Bağlan, Tevfik Kalay, Fadıl Taşçıer, Murat Sever ve Muharrem Taşçı öncülüğünde kurulan Matematik Zümresi sınavı, Yıldırım ilköğretim okulunda yapıldı.
  2007–2008 Eğitim - Öğretim yılında Nusaybin'de ilk kez Matematik Olimpiyatını düzenlediklerini dile getiren Eğitim bölgesi başkanı İlhan, bu yıl ikincisini düzenlediklerini söyledi.
  Öğrencilere Matematik dersini sevdirmek ve seviyelerini artırmak amacıyla yaptıkları zümre hakkında bilgi veren 1. Eğitim Bölgesi başkanı İlhan; “6, 7 ve 8. sınıflar arasından Matematik zümresi yarışması yaptık. Öğrencilerimizin Matematik dersine karşı olan korkularını yenmelerinin yanında matematik dersiyle birlikte ilçedeki eğitim seviyesini de yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.
  Matematik olimpiyatı için uzun süredir hazırlıklar yaptıklarını belirten Zümre başkanı Muzaffer Yılmaz ise, geçen yıl yapılan olimpiyatın büyük faydalarını gördüklerini bildirdi.
  SBS, ÖSS gibi sınavlarda Matematik’in net ortalamasını Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmak ve ulusal olimpiyat yarışmalarında başarılı olmak için büyük çaba içerisine girdiklerini kaydeden Yılmaz, her yıl başarı çıtasını yükselteceklerini dile getirdi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com


  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin'de Matematik Olimpiyatı Forum Tarih
Nusaybin'de 3. "Matematik olimpiyatı" yapıldı Mardin Tanıtımı 9 Mayıs 2010
Mardin Nusaybin'de Elektrik Sorunu Protesto Edildi Mardin Tanıtımı 17 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik mağdurlarından Dedaş'a dava açma hakkı Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik Sorunu Yüzünden Boru Fabrikası Kapanma Aşamasına Geldi Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik Sorunu Mardin Tanıtımı 12 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş