Nusaybin'de DSİ Personeli Çocuklarına Seminer

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 16 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin'de DSİ Personeli Çocuklarına Seminer konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde görevli Psikolog Prof. Dr. Remzi Otto, Mardin’in Nusaybin ilçesi 102. Şube Devlet Su İşleri (DSİ) personeli çocuklarına ‘Sınav stresini yenme ve Sınav öncesi programlar’ hakkında seminer verdi.

  DSİ Diyarbakır 2. Nolu Tes-iş şube başkanı Şükrü Kaçmaz tarafından organize edilen seminer, Nusaybin DSİ lokalinde verildi.

  Prof. Dr. Otto, sınav öncesi ve sınav esnasında neler yapmaları gerektiği konusunda Öğrencilere çeşitli bilgilere verdi.

  Muhabirimize bilgi veren DSİ Diyarbakır 2. Nolu Tes-iş şube başkanı Kaçmaz, bölgemizde başarı oranın düşük olması nedeniyle böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi.

  Sivil Toplum Kuruluşları (STK) görevlerinin sadece savundukları kitlenin hak ve hukuk işleri veya onların haklarını korumak, geliştirmek olmadığını bildiren Kaçmaz şöyle konuştu;
  “STK’ların Toplumda yaşanan bütün sorunlara kendini ortak etmesi gerektiğine inanıyoruz. Bölgemizde ve ilimizde başarı oranı yüzdemiz çok düşük. Bizler de sorunun iyileşmesinde kendi imkanlarımızla çözüm üretiyoruz. DSİ’lerin bünyesinde görev yapan personelimizin çocuklarına değerli hocamız aracılığıyla ulaşarak onların sınavlarda belki üç – beş soru daha fazla yapmalarını sağlarız. Biliyorsunuz sınavlarda bir sorunun bile çok değeri var”.

  Kaçmaz, personel çocuklarına yönelik çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş