Nusaybin'de Ana okul şenlikleri coşkusu

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 29 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin'de Ana okul şenlikleri coşkusu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Geçtiğimiz günlerde Mardin’e bağlı Bilge köyünde yaşanan katliamda 44 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine il ve ilçe geneli eğitim faaliyetlerine hız verildi. Nusaybin’de yapılan ana sınıf şenliklerinde yapılan başarılı organizasyonla yüzlerce çocuk kültür merkezinde eğlendi.
  Ana sınıf öğrencilerinin kaynaşması için Nusaybin Milli eğitim müdürlüğüne bağlı Zübeyde Hanım anaokulu müdürü Mahmut Meçin önderliğinde ana sınıflar için şenlik düzenlendi.
  Mitanni Kültür Merkezi’nde düzenlenen şenliklerde ilçe merkezi ve beldelerde faaliyet gösteren 11 okul katıldı.
  Minik öğrencilerin yıl boyunca yaptıklar eserler sergilenirken, Milli Eğitim ve okullar tarafından yapılan organizasyonla yüzlerce çocuk aynı coşkuyu paylaştı. Geceye katkı yapan 24 öğretmene teşekkür belgesi verilirken, ana sınıf şenliği hava fişek gösterisiyle sona erdi.

  — OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE OKULLAŞMA ORANI % 8’DEN % 25’LERE YÜKSELDİ
  Gece sonunda AA muhabirine açıklama yapan Nusaybin Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Mardin iline bağlı ilçeler arasında Nusaybin’in eğitim ve sosyal aktivitelerde önemli ilerlemeler kaydettiğini söyledi.
  Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğünün vizyonu; ilçe yönetimiyle ve okullarıyla örnek alınan ve örnek gösterilen bir kurum olduğunu belirten Aydın; “Çizdiğimiz vizyonu yakaladığımızı memnuniyetle görüyorum. Mardin’de ilk kez okul şenlikleri ilçemizde yapıldı, bu yıl ikincisini yapıyoruz. Spor, projeler ve sanata kadar her alanda öğrencilerimiz ödül kazanıyor, Öğretmenlerimiz başarıdan başarıya koşuyor. Bu başarılarımız, Takım ruhuyla çalışmanın, özveride bulunmanın ürünüdür” dedi.
  İki yıldır yaptıkları çalışmalar sonucu ilçede okul öncesi eğitimde okullaşma oranının % 8’lerden % 25’lere yükseldiğini bildiren Aydın; “Ana okul sergi ve şenliklerimize katılım her geçen yıl artıyor. Önümüzdeki yıl bu şenliklerin üçüncüsünü yapacağız. Katılıma göre şenlikleri Atatürk stadyumu veya cumhuriyet meydanında yapmayı planlıyoruz. Bu coşkuyu diğer ilçelerimize de yayacağız” şeklinde konuştu.

  — MARDİN’İN İMAJI DÜZELTİLMEYE ÇALIŞILIYOR
  Mayıs ayının ilk haftasında Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyünde bir düğüne yapılan saldırıda 44 kişinin yaşamını yitirmesi üzerine ilin imajını düzeltmede en büyük payı Nusaybin üstlendi.
  Tüm Türkiye’nin hayretle izlediği olayın haftasında Nusaybin Anadolu Lisesi öğrencileri İstanbul Yeditepe üniversitesinde katıldıkları münazara şampiyonasında Türkiye birincisi olurken, AB programları için ulusal ajansa birçok proje sunulduğu öğrenildi.
  Milli Eğitim müdürlüğü, ilin katliamla anılan imajını çeşitli eğitim başarılarıyla düzeltmeye çalışıyor. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin'de okul şenlikleri Forum Tarih
Gülben Ergen Nusaybin'de Yaptırdığı Anaokulun Açılışını Yaptı Mardin Tanıtımı 7 Haziran 2010
Nusaybin'de İlköğretim Okulu Müdürleriyle Toplantı Mardin Tanıtımı 21 Nisan 2010
Nusaybin'de Okullar arası Satranç Turnuvası Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2010
Mardin Nusaybin'de Elektrik Sorunu Protesto Edildi Mardin Tanıtımı 17 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik mağdurlarından Dedaş'a dava açma hakkı Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş