Nusaybin'de AB Projeleri Seferberliği

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 8 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin'de AB Projeleri Seferberliği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin’in Nusaybin ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim seviyesini yükseltmek için kolları sıvadı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Nusaybin’in 2008 ve 2009 yıllarında

  Avrupa Birliği Gençlik programlarında Mardin’de birinci sırada yer aldığını söyledi.

  Nusaybin Hükümet Konağı salonunda yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürü Aydın, Şube Müdürü Abdurrahim Tan, Okul Müdürleri ve İngilizce Öğretmenleri katıldı.

  Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın, İki yıl önce Avrupa Birliği Projeleri faaliyetlerine başladıkları zaman hedeflerinin tüm okulların bir projede yer alması olduğunu söyledi.

  Bu konuda başarılı bir şekilde çalışmalar yaptıklarını bildiren Milli Eğitim Müdürü Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü; “2008 yılında Mardin’de Comennius ve Leonardo da vinci programlarında yapılan 11 başvurunun 7 tanesi Nusaybin’dendi. 2009 yılında yine Mardin’den kabul edilen 6 Projenin 3’ü Nusaybin’deki okulların projeleri. Şuanda okullarımız projelerine devam ediyor. Hedefimiz 2010 yılında da bu konuda birinci olmak ve en az 5 okulumuzu Avrupa’daki okullara ortak yapmaktır. Böylece Mardin’imizin ve ilçemizin tanıtımına katkımız olacaktır. Öğretmen ve öğrencilerimiz Avrupa ülkelerindeki okulları görme ve deneyim kazanma şansı elde etmiş olacaktır.

  Okul müdürlerinden mümkün olduğunca daha fazla öğretmen ve öğrenciyi bu projelere katmalarını istiyorum. Şimdiye kadar proje kapsamında yurt dışına gitmiş ve gidecek olan tüm öğrencilerin anılarını yazmasını sağlayın. Yazılan tüm anıları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne göndermenizi istiyoruz. Gelen anıları bir kitapçık veya dergi şeklinde yayınlayıp tüm okullarımıza dağıtmayı hedefliyoruz” .
  Milli Eğitim Müdürü Aydın ve Şube Müdürü Tan projeler konusunda okul müdürleriyle ikinci toplantı yaparken, Avrupa Birliği Projeleriyle ilgili de İngilizce Öğretmenlerine Proje koordinatörleri Göksel Erdoğan ve Gurbet Kartalmış öğretmenlere bilgi verdi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

  [​IMG]


  [​IMG]


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin'de Projeleri Seferberliği Forum Tarih
Mardin Nusaybin'de Elektrik Sorunu Protesto Edildi Mardin Tanıtımı 17 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik mağdurlarından Dedaş'a dava açma hakkı Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik Sorunu Yüzünden Boru Fabrikası Kapanma Aşamasına Geldi Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik Sorunu Mardin Tanıtımı 12 Ağustos 2011
Nusaybin'de bıçaklanan öğrencinin cesedi tarlada bulundu Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş