Nusaybin'de 3. "Matematik olimpiyatı" yapıldı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 9 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin'de 3. "Matematik olimpiyatı" yapıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  NUSAYBİN’DE MATEMATİK OLİMPİYATLARI
  — İKİ YILDIR İLÇE GENELİ YAPILAN MATEMATİK OLİMPİYATI İL GENELİNE ÇEVRİLDİ
  — NUSAYBİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İZZETTİN AYDIN;
  “DÜNYANIN İLK ÜNİVERSİTESİNİN KURULDUĞU ŞEHİR OLAN NUSAYBİN’İN BÖYLE BİR ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPMASI MANİDARDIR”


  Abdullatif Altunkaynak - Arif Altunkaynak
  Mardin’in Nusaybin ilçesinde 3’üncü yapılan “Matematik olimpiyatları” il geneli sınava dönüştü. Mardin Merkez ve ilçelerindeki ilköğretim okullarında eğitim alan 400’e yakın 6, 7 ve 8. sınıf öğrencisi Matematik Olimpiyatına katıldı. Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Mardin gibi tarihte ilmin beşiği olan bir ilin bu gün eğitim alanında geri sıralarda yer almasının kendilerini rahatsız ettiğini bildirdi.
  Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Matematik Olimpiyatı Süleyman Bölünmez Lisesinde yapıldı. Mardin Merkez ve ilçelerinden Nusaybin’de sınava gelen 400’e yakın 6, 7 ve 8. sınıf öğrencisi, 1 Saat 20 dakika boyunca 40 Matematik sorusunu çözmeye çalıştı.
  Sınav hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Aydın, geçtiğimiz iki yılda Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı birinci eğitim bölgesi başkanı Şeyhmus İlhan ve Matematik Zümresi tarafından yapılan Matematik olimpiyatının bu yıl il düzeyine çıkarıldığını kaydetti.
  İki yıllık Matematik olimpiyatı deneyimini il geneline yansıtmak istediklerini kaydeden Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü;
  [​IMG]
  “Dünyada ilk üniversitenin kurulduğu şehir olan Nusaybin’in böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapması manidardır. Mardin gibi tarihte ilmin beşiği olan bir ilin bu gün eğitim alanında geri sıralarda yer alması bizi rahatsız etmektedir. Bireysel anlamda çok başarılı olan, Türkiye’de dereceye giren öğrencilerimiz olmaktadır. Bu bireysel başarıyı kitlesel başarıya dönüştürmek, tüm öğrencilerimizin dikkatini matematik alanına çekmek, başarılı öğrencilerimizi keşfetmek ve ilimizi yurt genelinde yapılan olimpiyatlara hazırlamak amacıyla 3. matematik olimpiyatını il geneline yönelik gerçekleştirdik. Mardin’in eğitim alanında hak ettiği yere gelmesi için hepimizin üzerine görev düşmektedir. Yaptığımız bu faaliyet bu çabanın bir parçasıdır.
  Yaptığımız ilk değerlendirmeye ve aldığımız olumlu tepkilere bakıldığında başarılı bir organizasyon olduğu görülmüştür. Bu yıl il düzeyinde ilk olması nedeniyle tespit ettiğimiz, not aldığımız hususları değerlendirip önümüzdeki yıl daha profesyonel bir organizasyonla 4. geleneksel olimpiyatı gerçekleştireceğimizi ümit ediyorum. Bu yıl davetimize karşılık veren tüm okulların yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederiz”.
  [​IMG]
  — TÜM PERSONEL GÖNÜLLÜ GÖREV ALDI
  Matematik Olimpiyatları için Nusaybin’deki öğretmenlerin yaklaşık iki aydır hazırlık yaptıkları belirtildi. Sınavda sorulan soruların kendilerine özgü olduğunu bildiren Milli Eğitim Müdürü Aydın; “Matematik öğretmenlerimize ve sınav günü salonda görev alan tüm personelimiz gönüllülük esasıyla çalıştı. Sınavda sorulan soruların tamamı 8 matematik öğretmenimiz tarafından hazırlandı. Kitapçıkları dizgisini ise yine Bilgisayar öğretmenlerimiz yaptı. Dereceye girecek öğrencilerimize 21 Mayıs günü yapacağımız törenle ödüllerini dağıtacağız. Sınavın hazırlanmasında emeği geçen Birinci Eğitim bölgesi başkanı ve Yıldırım ilköğretim okulu Müdürü Şeyhmus İlhan, öğretmenlerimiz; Muzaffer Yılmaz, Mehmet Altıntaş, Ramazan Bağlan, Tevfik Kalay, Muharrem Taşçı, Mehmet Zeki Ak, Erkan Erkek ve görevli tüm personelimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin'de Matematik olimpiyatı Forum Tarih
Nusaybin'de Matematik Olimpiyatı düzenlendi Mardin Tanıtımı 15 Mayıs 2009
Mardin Nusaybin'de Elektrik Sorunu Protesto Edildi Mardin Tanıtımı 17 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik mağdurlarından Dedaş'a dava açma hakkı Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik Sorunu Yüzünden Boru Fabrikası Kapanma Aşamasına Geldi Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik Sorunu Mardin Tanıtımı 12 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş