Nusaybin'de 19 Mayıs Coşkusu

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 19 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin'de 19 Mayıs Coşkusu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor bayramı tüm yurtta olduğu gibi Mardin’in Nusaybin ilçesinde de coşkuyla kutlandı. Kutlamalar; İlçe kaymakamı Yücel Gemici, Belediye başkanı Ayşe Gökkan, Garnizon komutanı Per. Yarbay Bülent Parlak ve Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Ağrı’nın Atatürk büstüne çelenk bırakmasıyla başladı.
  Çelenk töreninden sonra kutlamalara Atatürk stadyumunda devam edildi.
  İlçe kaymakamı, belediye başkanı ve garnizon komutanın stadyumdakilerin bayramını kutlamasının ardından lise öğrencileri tarafından hazırlanan şiir ve kompozisyonlar okundu.
  Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan ilçe milli eğitim müdürü İzzettin Aydın, 19 Mayıs 1919 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki dönüm noktalardan biri olduğunu söyledi.
  Atatürk’ün milli mücadele sıralarında Türk milletini ileri götürecek olanların genç fikirler olduğunu belirten Aydın; “bu nedenle de ‘gençlik’ kavramı Atatürk için ayrı bir önem taşımaktadır. Atatürk’ün Türk milleti Samsun’a gelişi Türk milleti için bir dönüm noktası ve kurtuluşun başlangıcı oldu” dedi.
  Milli Eğitim müdürünün konuşmasından sonra öğrenciler çeşitli gösteriler yaptı. Tören sonunda beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür belgesi verildi.
  Öte yanda 29 Mar yerel seçimlerinde Nusaybin Belediye başkanı seçilen Ayşe Gökkan, ilk defa resmi bir törene katıldı./ Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş