Nusaybin'de 100 Kişilik Öğrenci Yurdu Temeli Atıldı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 1 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin'de 100 Kişilik Öğrenci Yurdu Temeli Atıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kurulduğu günden bu yana birçok başarıya imza atan Saadet Eğitim Öğretim işletmeleri A.Ş. kurumlarına bir yensini daha ekliyor. Bünyesinde Sur-Fem dershanelerini barındıran şirket, kırsal kesimden gelen ve kalacak yerleri olmayan öğrencilere de kucak açıyor. Bu amaçla Mardin’in Nusaybin ilçesine kurulacak 100 kişilik öğrenci yurdun temeli, törenle atıldı.

  Nusaybin ilçesinin Devrim Mahallesi Fırat Caddesinde 2 bin metre karelik alanda yapılacak yurdun temel atma töreni Kaymakam Yücel Gemici, Milli Eğitim Müdürü İzzetin Aydın, Şube Müdürü Abdurrahim Tan, Diyanet-sen başkanı Muhittin Alpergin, Nus Pek – Der başkanı M. Takyeddin Aksoy, Saadet Eğitim Öğretim işletmeleri şirket yöneticisi Orhan Ayhan ve vatandaşlar katıldı.

  Kurban kesimi ve dualar yapıldıktan sonra tekbirler eşliğinde yurdun temeline ilk harç Kaymakam Gemici ve katılımcılar tarafından atıldı.

  Saadet Eğitim Öğretim işletmeleri şirket yöneticisi Orhan Ayhan, İnşaatın bitiminde yüzlerce öğrencinin yeni bir eğitim kurumuna kavuşacağını söyledi.

  Konferans salonlarından özel zümre odalarına, sosyal amaçlarla kullanılabilecek salonlar, beden eğitimi salonu, misafirhane, etüt sınıflarından özel dersliklere, sinevizyon odasından öğrencilerin 3 öğün yemek yiyebileceği yemekhaneye kadar öğrencilere birçok imkân sağlayacak yurdun çok yakın zamanda bitirerek hizmete açacaklarını bildiren Ayhan; “Geleceğimiz olan öğrencilerimize yeni imkânlar kazandırmanın heyecanındayız. Bu eğitim merkezimiz bitiminde okuma imkânı olmayan birçok yoksul ve kimsesizde eğitime kazandırılacak. Ayrıca yaklaşık 100 bin nüfuslu ilçemizde kırsal kesimden gelen öğrencilerin kalabilecekleri bir yer yok. Böylece bu öğrencilerimizde yurt imkânına kavuşacak.”şeklinde konuştu. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com


  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin'de Kişilik Öğrenci Forum Tarih
Nusaybin'de 6 kişilik Hırsızlık şebekesi çökertildi Mardin Tanıtımı 7 Mart 2010
Mardin Nusaybin'de Elektrik Sorunu Protesto Edildi Mardin Tanıtımı 17 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik mağdurlarından Dedaş'a dava açma hakkı Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik Sorunu Yüzünden Boru Fabrikası Kapanma Aşamasına Geldi Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik Sorunu Mardin Tanıtımı 12 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş