Nusaybin Sydv, 200 Bin TL değerinde çek dağıttı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 1 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin Sydv, 200 Bin TL değerinde çek dağıttı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin'in Nusaybin ilçesi Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı (SYDV), Türkiye'de bir ilki başlattı. Yardıma muhtaç ailelere 50 TL değerinde
  çek dağıtarak vatandaşların parayı ihtiyaçlarına göre harcama imkanı veriliyor.

  Nusaybin'e atandığı günden bu yana devlet daireleri önündeki yardım kuyruklarını bitirmek için değişik metodlar uygulayan Nusaybin kaymakamı Yücel Gemici, Sydv'nin dağıttığı gıda ve giyim yardımlarında Türkiye'de bir ilki deniyor.

  Nusaybin Kaymakamlığı toplantı salonunda ilçede görev yapan Gazetecilerle yapılan hizmetler konusunda değerlendirme toplantısı yapan Kaymakam Gemici, eğitim ve sağlık paraları dağıtımında PTT önünde yaşanan kuyruğu bitirdiklerini dile getirerek, Sydv önündeki kuyruğu bitirmek için de yeni uygulamalar başlattıklarını söyledi.

  Sosyal Devlet sorumluluğu çerçevesinde vatandaşa en iyi hizmeti sunmak için çalışmalar ve projeler ürettiklerini bildiren Kaymakam Gemici, Yardıma muhtaç ailelere 200 Bin TL değerinde 4 Bin çek dağıttıklarını bellirtti.

  Gıda ve Giyim adıyla düzenlenmiş çeklerin Sydv personeli tarafından bizzat evlere götürülüp ailelere teslim edildiğini bildiren Kaymakam Gemici; "vatandaşlarımız bu çeklerle istedikleri mağaza ve iş yerinden çek değeri kadar alışveriş yapabilir. Bu uygulamayla vatandaşlarımızın kendi ihtiyaçlarını belirleme hakkı tanınırken, Ekonomik krizin yaşandığı şu günlerde esnafımızın da gerekli katkıyı almasını hedefledik. Türkiye'de ilk defa yaptığımız uygulamada olumlu sonuç alacağımızı düşünüyorum" dedi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin Sydv değerinde Forum Tarih
2016 Nusaybin nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014
2013 Nusaybin Merkez Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Yılı Nusaybin Nüfusu Kaçtır Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş