Nusaybin Sur Dershanesi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 14 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin Sur Dershanesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nusaybin, Sur Dershanesiyle Türkiye'nin zirvesinde


  [​IMG]

  Arif Altunkaynak
  Nusaybin Sur Dershanesinden 8. Sınıf SBS’ den sonra 7. Sınıf SBS ‘de de Türkiye Birinciliği…
  İlçemizde eğitim faaliyetlerine 14 yıldır aralıksız devam eden Nusaybin Sur Dershanesi geçen haftalarda açıklanan 8. Sınıf SBS’de çıkarttığı Türkiye Birinciliğinden sonra 7. Sınıf SBS’de de ilçemiz Girmeli Beldesinde okuyan M. Şirin Arslan adlı öğrencisiyle Türkiye Birinciliğini elde etti. Böylelikle dershane, Nusaybin tarihinde görülmeyen bir başarıya imza attı.
  Sur dershanesi müdürü Şeref Karakaş, Dershane olarak bu yıl SBS’de tarihi bir başarı yakaladıklarını, 8. Sınıf öğrencileri Abdurrahim Bulut ve 7. Sınıf öğrencileri M. Şirin Aslan’nın 500 tam puan alarak Türkiye Birincisi olup bütün Nusaybin’i gururlandırdıklarını bildirdi.


  [​IMG]


  Bu yıl Nusaybin’de Fen liselerini kazanan 15 öğrenciden 11’ nin Sur dershanesi öğrencisi olduğunu bunun da gözden kaçırılmaması gereken bir başarı olduğunu hatırlatan Karakş şöyle konuştu;

  “gerek SBS’de gerekse LYS’de bu yıl başarı yönüyle çok iyi bir performans gösterdik. LYS’de sayısalda Büşra Danışman MF1-MF2-MF4 puanlarında Nusaybin birinciliğini, eşit ağırlık TM2 puan türünde Hamdullah Demir Nusaybin ikinciliğini elde ederek ferdi anlamda göğsümüzü kabarttı. Bunun yanında kitlesel olarak da oldukça iyi bir sınav dönemi geçirdik. lerini söyledi.
  Dershane öğretmenlerinden Ziya Çiçek ise, Sur Dershanesi olarak bu başarıda en büyük pay sahibinin öğrencilerin ailelerine ait olduğunu hatırlatarak “bütün öğrencilerimizin ailelerini tebrik ediyoruz” dedi. Çiçek ayrıca Abdurrahim ‘i yetiştiren Merkez İlköğretim okulu, Şirin’i yetiştiren Girmeli İlköğretim okulu, Büşra’yı yetiştiren Anadolu Lisesi ve Hamdullah’ı yetiştiren Emire Gözü Lisesini de tebrik etti.

  Kaynak: Nusaybinim.com
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin Dershanesi Forum Tarih
Nusaybin Sur Dershanesi'nden SBS'de Türkiye Birincisi Mardin Tanıtımı 11 Temmuz 2010
Nusaybin Eksen Dershanesi Mardin Tanıtımı 30 Haziran 2010
Nusaybin Sur Dershanesinden Ödüllü Sınav Mardin Tanıtımı 6 Ocak 2010
2016 Nusaybin nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş