Nusaybin Kaymakamlığı Satranç Turnuvası sona erdi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 26 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin Kaymakamlığı Satranç Turnuvası sona erdi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nusaybin Kaymakamlığı Satranç Turnuvası sona erdi

  Arif Altunkaynak
  Mardin’in Nusaybin ilçesi kaymakamlığının Satranç Federasyonu il ve ilçe temsilciliğiyle birlikte organize ettiği satranç turnuvası sona erdi. Turnuvada Oğuzhan İlköğretim Okulu öğrencisi Rodi Başak birinci oldu.
  Merkez İlköğretim Okulu Şah- Mat salonu ve Kütüphanesinde iki gündür yapılan Satranç Turnuvasında dereceye giren öğrencilere Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Satranç Federasyonu il temsilcisi Fahri Ar, ilçe Temsilcisi Sinan Çetin, Merkez ilköğretim okulu Müdürü Cemal Kızar ve Müdür yardımcısı Bülent Demir tarafından madalya, kupa verilirken, turnuva birincisi Rodi Başak ve ikinci Ethem Korkut’a birer cumhuriyet altını verildi.
  [​IMG]
  Sodes projeleri kapsamından Merkez İlköğretim Okulunda yapılan Şah-Mat salonun çok verimli olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Aydın; “çocuklarımızın beyin gelişimi için satrancın çok verimli olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımız, okulumuzun bünyesinde kurulan Şah-Mat salonunda tüm teknolojik nimetlerinde faydalanılarak satrancı öğreniyorlar. Bu organizasyonda emeği geçenleri ve turnuvaya katılan çocuklarımızı kutluyorum. Bizim gönlümüzde hepsi birincidir” dedi.
  Satranç Federasyonu il temsilcisi Fahri Ar da, turnuvaya desteklerinden dolayı Kaymakam Yücel Gemici, Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Merkez ilköğretim okulu yöneticilerine ve turnuva hakemlerine teşekkür etti. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi
   

Bu Sayfayı Paylaş