Nusaybin Kaymakamı ve STK lar MYO için biraraya geldi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 19 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin Kaymakamı ve STK lar MYO için biraraya geldi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nusaybin Kaymakamı ve STK lar MYO için biraraya geldi

  Arif Altunkaynak
  Mardin’in Nusaybin ilçesine yeni atanan Kaymakam Murat Girgin ile Garnizon Komutanı P. Bnb. Aytekin Çabuk, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcilerinin Artuklu Üniversitesine bağlı Nusaybin’e Meslek Yüksekokul (MYO) kurulması çalışması için verdikleri yemekte bir araya geldi.

  [​IMG]


  Nusaybin Bedirhan Restaurant’ta STK Temsilcileri tarafından verilen İftar Yemeğine Kaymakam Girgin, Garnizon Komutanı P. Bnb. Çabuk, Belediye Başkan vekili Gülperi Baysaler, Emniyet Müdürü Abdullah Kara, Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Doğan ve Nusaybin’deki STK Temsilcileri katıldı.
  Nusaybin Fakülte ve Meslek Yüksekokulu kurma ve yaşatma derneği başkanı Mehmet Zeki Can, Artuklu Üniversitesine bağlı Nusaybin’e MYO kurulması için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
  Daha sonra konuşan Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, resmi kurum ve seçilmişlerin birbirleriyle diyaloglarının artması için yapılan iftarda özellikle eğitim konusunda eksikler üzerinde durmak istediklerini bildirdi.

  [​IMG]


  İlçedeki sorunlarla ilgili Nusaybin STK temsilcilerini dinleyen Kaymakam Girgin, Nusaybin’in çok güzel şeyler hak ettiğini söyledi.
  Üniversiteyle ilgili yapacakları görüşmeler öncesi bina veya arazi bulmaları gerektiğini kaydeden Kaymakam Girgin konuşmasını şöyle sürdürdü;
  “MYO veya fakülte için yer bulma konusunda bir sorun olacağını zannetmiyorum. Bir bina temin edebilirsek bu sorun çözülmüş olur. 2011 yılında en az 4 – 5 tane ilköğretim okulu temeli atacağımızı düşünüyorum. Meslek Yüksekokulu için de 2011 yılında faaliyete gireceği şekilde hazırlıklarını yapmamız gerekir. Üniversite yönetimin Nusaybin’e MYO kurulması fikrine olumlu bakışları bizim için çok önemlidir. Bu derneğin daha önce kurulmuş olması ve adım atılmış olması bizim için çok önemlidir. MYO Nusaybin’in altından kalkamayacağı bir iş değildir. Nusaybin’in Potansiyeline yakışır bir MYO kurmamız gerek. Tabi çalışma yaparken ilçemizin dışında yaşayan vatandaşlarımızı da ziyaret ederek onların da katkısını isteyeceğiz”.

  [​IMG]


  Kaymakam Girgin’den sonra söz alan Belediye başkan yardımcısı Doğan da Nusaybin’e MYO kurulması için belediye olarak üzerlerine düşen çalışmaya destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.

  Kaynak: Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin Kaymakamı için Forum Tarih
Nusaybinin Yeni Kaymakamı Murat Girgin göreve başladı Mardin Tanıtımı 14 Ağustos 2010
Nusaybin Kaymakamlığına Yeşili Kaymakamı Murat Girgin atandı Mardin Tanıtımı 30 Temmuz 2010
2016 Nusaybin nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014
2013 Nusaybin Merkez Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş