Nusaybin Esnafına Ücretsiz Göz taraması

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 25 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin Esnafına Ücretsiz Göz taraması konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin’in Nusaybin ilçesinde Esnaf Kefalet kredi kooperatifi üyelerine ücretsiz göz taraması yaptıracak. Kooperatif, iki yıl önce de üyelerine genel sağlık taraması yaptırmıştı.

  Nusaybinim.com muhabirine açıklama yapan Nusaybin Esnaf kredi kooperatif başkanı Zeynel Tunçalan, Aytimur Optikle yaptıkları anlaşma gereği, Pazartesi gününden itibaren ücretsiz Göz taramasına başlayacaklarını bildirdi.

  Üyelerin kendilerin alacakları kartla hastaneye giderek muayene olabileceğini kaydeden Tunçalan şöyle konuştu;
  “Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi olarak üyelerimize yönelik iki yıl da bir bu tür sağlık çalışmaları yapıyoruz. Esnafımızın bizden alacağı kartla Nusaybin Devlet Hastanesindeki Uzman Göz doktorlarında muayene olacaklar. Sosyal güvencesi olmayan üyelerimizin Muayene, gözlük ve çerçeve masraflarının tamamı bizim tarafımızdan karşılanacaktır”.

  İki yıl önce yaptıkları genel muayenede 400 kişiye yakın üyelerinde Stres, kolesterol ve karaciğer yağlanması görüldüğünü kaydeden Tunçalan, bu sonuçları gördükten sonra Esnafın göz taramasını yapma kararı aldıklarını söyledi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

  Kaynak
   

Bu Sayfayı Paylaş