Nusaybin EML AB Yolcusu

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 31 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin EML AB Yolcusu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nusaybin EML AB Yolcusu

  [​IMG]Mardin’in Nusaybin ilçesinde hizmet veren Endüstri Meslek Lisesi (EML) Ulusal Ajans programları çerçevesinde Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden Romanya, İspanya
  ve İskoçya’daki Meslek lisesi okullarıyla ortak proje yürütecek.
  1 Nisan 2004 yılından itibaren AB ülkeleriyle yapılan okul ortaklık projeleri kapsamında çalışmalarını yürüten Nusaybin EML, ikinci projesi için üç AB ülkesine gideceği açıklandı.
  Okul Müdürü Hasan Kocahal tarafından Okul binasında yapılan proje tanıtım toplantısına Proje yerel ortağı Nusaybin Belediyesi adına Mitanni Kültür Merkezi sorumlusu Alaattin Sineyiç, Okul aile birliği başkanı Takyettin Aktaş, Proje kapsamında görev alacak öğretmen ve öğrenciler katıldı.
  Ulusal Ajans bünyesinde Hayat Boyu Öğrenme Programı ‘Leonardo Da Vinci’ ortaklığı çerçevesinde AB ülkelerinden Romanya, İspanya ve İskoçya’daki ortak seçtikleri Meslek liseleriyle Young People in Need Connected To Working Life (İhtiyacı olan gençlerin iş yaşamına adaptasyonu) konulu projeye katılacaklarını belirten Kocahal, projenin iki yıl süreceğini söyledi.
  Meslek liseleri arasında Güneydoğu bölgesinden Leonardo Da Vinci türünden sadece kendi projelerinin kabul edildiğini kaydeden Kocahal, Proje amacını; Meslek liseleri arasında öğrenci-öğretmen ziyaretleri ve karşılıklı olarak yapılan çalışmaları yerinde görmek olarak açıkladı.
  Projenin sürdürebilirliği açısından Nusaybin Belediyesini yerel ortak olarak alan EML’nin dört yıl önce Litvanya, Polonya ve Bulgaristan’la ortak olduğu ‘Sınırsız arkadaşlık’ projesi AB tarafından ilk 200 proje arasına alındığı, Türkiye’de ise örnek proje olarak kabul edildiği öğrenildi.
  3 Öğretmen, 2 Öğrenci ve 1 yerel ortağın katılacağı projenin ilk toplantısı 23 – 30 Kasım tarihleri arasında Romanya’nın Galati şehrinde yapılacak. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin Yolcusu Forum Tarih
2016 Nusaybin nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014
2013 Nusaybin Merkez Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Yılı Nusaybin Nüfusu Kaçtır Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş