Nusaybin EML, AB öğrencilerini misafir ediyor

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 2 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin EML, AB öğrencilerini misafir ediyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ulusal Ajans bünyesinde Avrupa Birliği projelerine katılan Mardin’in Nusaybin ilçesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (EML), Romanya, İspanya ve İskoçya’daki ortaklarını misafir ediyor. Hayat Boyu Öğrenme Programı ‘Leonardo Da Vinci’ ortaklığı çerçevesinde AB ülkelerinden Romanya, İspanya ve İskoçya’daki ortak seçtikleri Meslek liseleriyle Young People in Need Connected To Working Life (İhtiyacı olan gençlerin iş yaşamına adaptasyonu) konulu projeye katılan Nusaybin EML’nin ortakları, bu gün Nusaybin’e geldi.
  Program bu gün sabah saatlerinde başladı. Nusaybin Belediye başkan vekili Erdal Irmak, Nusaybin Milli Eğitim şube müdürü M. Nejat Yıldız, Ak Parti ilçe başkanı Halil Can, ilçede eğitim veren okul müdürleri, Nusaybin EML öğrencileri, öğretmenleri ve velileri tarafından karşılanan Romanya, İspanya ve İskoçya heyetleri daha sonra Yavuz Selim ilköğretim okulu Folklor ekibinin gösterisini izledi.
  Okul yemekhanesinde yapılan program ise Türkiye, misafir ülkeler ve AB ulusal marşıyla başladı.
  Programın açılış konuşmasını yapan Nusaybin EML müdürü Hasan Kocahal, programla ilgili misafir ve yerel katılımcılara bilgi verdi.
  Kocahal, Projelerinin; özellikle sosyo-ekonomik problemler nedeniyle öğrenme zorluğu çeken öğrencileri ile başka sebeplerden dolayı öğrenme zorluğu çeken öğrencilerin meslek hayatına atılımlarına yardımcı olmayı, işyeri okul arasındaki birliği güçlendirmeyi ve ortak ülkeler arasında sosyo-kültürel diyalogu güçlendirmeyi temel amaç edindiklerini söyledi.
  Farklılıkların, zenginlik ve güzellik olduğu bir kez daha kanıtlandığı bir gün yaşadıklarını bildiren Kocahal; “insanlık tarihinin en eski ve birden fazla din, dil, ırk’ı bünyesinde barındıran Mardin ilimiz, bir kez daha çok uzaklardan gelen farklı dil, din ve ırklardan insanların bir araya gelerek, geleceğimiz olan çocuklarımızın daha mutlu bir dünyada yaşamalarını sağlamak için çalıştıklarına şahit olmaktadır.
  Temel hedefimiz; insan mutluluğunu sağlamak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak, Barış – kardeşlik ve dostluğun hâkim olduğu bir hayat sürmektir” dedi.
  Kocahal’ın konuşmasından sonra ortak okul temsilcileri, birer konuşma yaparak Nusaybin’de bulunmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Daha soran misafirlere Nusaybin ve çevresiyle ilgili tarihi yerleri tanıtan sinevizyon gösterimi sunuldu.
  Programın sabah bölümü bitiminde heyetler birbirlerine çeşitli hediyeler takdim etti. Romanya koordinatörü Anca Rosea programa katılımlarından dolayı AA Nusaybin muhabiri ve Nusaybinim.com Editörü Altunkaynak'a, Romanya evini simgeleyen bir rozet hediye etti.
  Öğlen yemeğinde ise, öğrencilerin evlerinde hazırladıkları yöresel yemekler misafirlere ikram edildi.
  Romanya’dan 3, İskoçya’dan 6 ve İspanya’dan 4 kişinin katıldığı program bir hafta sürecek. Misafirler bu süre zarfından Nusaybin EML organizasyonundan ilçenin tarihi yerlerinde gezdirilecek ve çeşitli etkinlikler yapacak. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin öğrencilerini misafir Forum Tarih
2016 Nusaybin nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014
2013 Nusaybin Merkez Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Yılı Nusaybin Nüfusu Kaçtır Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş