Nusaybin Ekin Ceren Kütüphanesi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 12 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin Ekin Ceren Kütüphanesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin’in Nusaybin ilçesi Belediyesine bağlı Mitanni Kültür Merkezi bünyesinde bulunan Ekin Ceren Kütüphanesinde kitap sayısı 10 bini aştı. Kütüphanede, Dünya klasikleri, Türkçe ve Kürtçe olmak üzere birçok bölüm bulunuyor.

  Muhabirimize bilgi veren Ekin Ceren Kütüphanesi sorumlusu Hülya Aslan, Ekin Ceren Kütüphanesinin Mitanni Kültür Merkezi’yle birlikte açıldığını söyledi.

  Kütüphanede 2’si karma toplam 17 rafın mevcut olduğunu bildiren Aslan şöyle konuştu;
  “Kütüphanemiz; Ansiklopedi, Araştırma, Tarih, Dünya Edebiyatı, Türk Edebiyatı, Küret Edebiyatı, Kürt Tarihi, Mitoloji, Felsefe, Düşünür, Psikoloji, Din, Eğitim, Yabancı Dil ve Çocuk bölümleri bulunuyor. 10 Binin üzerinde bir Kitap adedimiz var. Kitaplarımızın tamamı bilgisayar ortamında kayıtlı. Şuan için 850 üyemize bulunuyor. Okurlar, ikametgâh, kimlik fotokopisi ve iki fotoğraf getirerek kütüphanemize üye olabilir ve diledikleri zaman gelip kitap alabilirler”.

  - ÖĞRENCİLER ÇOK MEMNUN
  Mitanni Kültür Merkezi Ekin Ceren Kütüphanesi bölgede önemli bir yere gelmeye aday. Nusaybinli öğrenciler, bünyesinde bulundurduğu kaynaklarla şuan için birçok il merkezindeki kütüphaneyi geçmeyi başaran Ekin Ceren Kütüphanesi hizmetinden çok memnun kaldıklarını bildirdi.

  12’inci sınıf öğrencisi Hamdiye Adıgüzel, çalışmak veya kendilerini geliştirmek için aradıkları kaynakları Ekin Ceren Kütüphanesinde bulduklarını söyledi.

  Üniversite hayatında doğu batı ayırımını önlemek ve Batı illerindeki yaşıtlarına göre kendilerini geliştirmek için kütüphaneden faydalandıklarını kaydeden Adıgüzel; “kütüphaneye üyeyim. Dışarıda bulamadığım birçok kaynağı burada bulabiliyorum. İstediğimiz kitabın olmaması halinde kütüphane bu kitapları bizler için temin ediyor. Ayrıca doğu illerinde ailelerin çok kalabalık olmasından kaynaklı evde rahat bir çalışma ortamı olmayabilir. Burası bizim için çok sessiz ve sakin bir mekân” şeklinde konuştu. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin Ekin Ceren Forum Tarih
2016 Nusaybin nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014
2013 Nusaybin Merkez Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Yılı Nusaybin Nüfusu Kaçtır Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş