Nusaybin Devlet Hastanesinde 'Odyometri' Bölümü açıldı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 10 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin Devlet Hastanesinde 'Odyometri' Bölümü açıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin’in Nusaybin ilçesi Devlet Hastanesi her geçen gün yeniliklere devam ediyor. Nusaybin’e ilk defa Odyometri bölümü açıldığı bildirildi. Sağlık Bakanlığı tarafından Nusaybin Devlet Hastanesine Odyometrist Sema Tunca’nın atanması üzerine Hastanede Odyometri bürosu açıldı. İlçeye gelen Odyometrist Tunca, ilçeye gelerek görevine başladı.

  Bölümü ve yapacağı çalışma hakkında muhabirimize bilgi veren Odyometrist Tunca, Odyometri; yeni doğmuş bebeklerin işitme kaybının olup olmadığını saptamaya ve erken teşhis ile bebeklerin gerekirse işitme cihazı kullanmalarına karar veren bölüm olduğunu söyledi.

  Odyometrist Tunca “Odyometri ünitesi saf ses gönderen özel cihazlar aracılığı ile işitme kaybının derecesini ve işitme kaybının nedenini KBB doktorlarının anlamasına ve teşhise yardımcı olan ölçümler yapar. Şu anda Nusaybin Devlet Hastanesine alınmış olan Yeni Doğan İşitme Tarama cihazı yeni doğmuş bebeklerin işitme kaybının olup olmadığını saptamamıza ve erken teşhis ile bebeklerin gerekirse işitme cihazı kullanmaları yada farklı tedavilerin uygulanabilmesi için 3. basamak büyük merkezlere sevk edebilmemiz için bize yardımcı olan cihazdır. Bu cihazla ancak 6 aya kadar olan bebekleri tarayıp yönlendirebiliyoruz. Daha sonra ise alınması planlanan cihazlarla 6 aydan büyük çocuklar ve yetişkinlerinde işitmeleri ölçülebilecek. Tedavileri KBB doktoru tarafından planlanabilecektir. 3. Basamak merkezimiz ise Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesidir” dedi.

  Yeni açılan bölümle ilgili açıklama yapan Nusaybin Devlet Hastanesi Baştabibi Süleyman Gökdemir, bölümün açılmasıyla birlikte gerekli cihazların teminine başladıklarını dile getirdi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin Devlet Hastanesinde Forum Tarih
Nusaybin Devlet Hastanesinden Web hizmet Mardin Tanıtımı 12 Şubat 2010
Nusaybin Devlet Hastanesine Modern Ameliyathane Mardin Tanıtımı 31 Temmuz 2010
Nusaybin Devlet Hastanesi Web Sitesi Mardin Tanıtımı 13 Nisan 2010
2016 Nusaybin nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş