Nusaybin-der 1. Olağan kongresini yaptı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 14 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin-der 1. Olağan kongresini yaptı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin’in Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Nusaybin Fakülte ve Meslek Yüksek okulunu kurma ve Yaşatma derneği (Nusaybin –Der) 1. olağan kongresini yaptı. M. Zeki Can tekrar başkan seçildi.

  Nusaybin – Der binasında yapılan kongreye Artuklu Üniversitesi (AÜ) Yapı işleri daire başkanı Fahrettin Çiçek, Milli Eğitim Müdürü İzzetin Aydın, Ticaret Odası Başkanı Mahsn Özmen, Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı Takyeddin Aktaş, Muhtarlar ve Dernek üyeleri katıldı.

  Saygı duruşu, İstiklal Marşıyla başlayan kongreye divan seçimi ve Dernek başkanı M. Zeki Can’ın faaliyet raporunu sunmasıyla devam etti.

  Açılış konuşmasını yapan Can; “Nusaybin – Der kurulduğu günden bu yana Kaymakamlık, Belediye, STK temsilcileri ve basın aracılığıyla da tüm halkımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz. Çalışmalarımızda bu güne kadar olumlu gelişmeler kaydediyoruz. Desteklerinizin devamını bekliyoruz” dedi.

  Nusaybin’e kurulması hedeflenen Meslek yüksek okulu hakkında bilgi veren Artuklu Üniversitesi (AÜ) Yapı işleri daire başkanı Fahrettin Çiçek, Nusaybin’e Mütercimlik ve Gümrük bölümünün açılması içi çalışmalar yapıldığını belirterek şöyle konuştu;
  “Üniversite olarak o coğrafyayı temsil edecek bölümler düşünüyoruz. Yönetim olarak Nusaybin’e Türkiye’nin er yerinden tercih edilecek bir Meslek Yüksekokulu kurulmasıdır”.

  Konuşmalardan sonra yapılan seçimde M. Zeki Can tekrar başkan seçildi.

  Nusaybin – Der yönetimi şöyle oluştu;
  Başkan; M. Zeki Can, yönetim; M. Şafak Kavak, Necdet Aktaş, Takyeddin Aktaş ve Mehmet Emin Ay / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin Olağan kongresini Forum Tarih
2016 Nusaybin nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2014
2013 Nusaybin Merkez Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Yılı Nusaybin Nüfusu Kaçtır Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013
2013 Nusaybin Nüfusu Mardin Tanıtımı 13 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş