Nusaybin' de Taşımalı Servis Şoförleri eğitildi

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 14 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nusaybin' de Taşımalı Servis Şoförleri eğitildi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin’in Nusaybin ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü taşımalı eğitim kapsamında görev yapan servis şoförlerini eğitti. Eğitim; Trafik, Taşımalı ilköğretim yönetmenliği ve okul servis araçları hizmet yönetmenliği ile 6 – 14 yaş arası çocukların kişisel gelişim özellikleri ve iletişimi konularında yapıldı.

  Oğuzhan ilköğretim okulunda düzenlenen eğitim semineri, Milli Eğitim şube müdürü İdris Akbaş, Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Ahmet Gür ve Rehberlik servisi öğretmeni Seyfettin Göktaş tarafından verildi.

  Eğitim semineri açılış konuşmasını yapan Nusaybin Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Taşımalı işinin kendileri için okullarda yapılan etkinlikler kadar önemli olduğunu bildirerek şöyle konuştu;
  “Yapılan taşımanın amacı, ilköğretim okulu bulunmayan, çeşitli nedenlerle kapalı, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan köy ve mezralardaki öğrencileri daha kaliteli bir eğitim için taşıma merkezi okullarda eğitim öğretim görmelerini sağlamaktadır. Amaç, eğitim ve öğretim imkânlarından yeterince faydalanamayan çocukları daha iyi şartlarda okutmak için yapılan bir faaliyettir. Bu iş eğitimin bir parçasıdır. Yapılan taşıma işi okullardaki etkinlikler kadar önemldir. Taşıma işinde bizim için en önemli iki husus var. Biri can güvenliği diğer taşıma süresince öğrencilerin kötü alışkanlıklara bulaşmamasıdır”.

  Öğrencilerin servis araçları binmesinden itibaren şoförlerin eğitimci görevini üstlendiğini kaydeden Aydın, servis şoförlerin taşıma süresince öğrencinin kötü alışkanlıklara bulaşmamasına özen göstermesini istedi.

  Aydın; “gideceğiniz yerin mesafesince öğrencilerle konuşmalarınızda örnek olmalısınız. Çocukların yanında sigara içmemelisiniz ve onlara kötü müzik dinletmemeniz gerekir. Öğrenciler sizin aracınız bulunduğu sürece onun eğitimi bir nevi size bağlı. Şoförlerimizin bu konularda özellikle dikkatli olması gerekir” dedi.

  Aydın’ın konuşmasından sonra Milli Eğitim Şube Müdürü İdris Akbaş; “Taşımalı ilköğretim yönetmenliği ve okul servis araçları hizmet yönetmenliği”, ilçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Ahmet Gür “Trafik” ve Rehberlik servisi öğretmeni Seyfettin Göktaş ise “6 – 14 yaş arası çocukların kişisel gelişim özellikleri ve iletişimi” konularında servis şoförlerine bilgi verdi.

  Milli Eğitim Şube Müdürü Akbaş, bu tür bilgilendirmelerin devam edeceğini söyledi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

  [​IMG]

  [​IMG]
   

  1 kişi bunu beğendi.
Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin' Taşımalı Servis Forum Tarih
Mardin Nusaybin'de Elektrik Sorunu Protesto Edildi Mardin Tanıtımı 17 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik mağdurlarından Dedaş'a dava açma hakkı Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik Sorunu Yüzünden Boru Fabrikası Kapanma Aşamasına Geldi Mardin Tanıtımı 13 Ağustos 2011
Nusaybin'de Elektrik Sorunu Mardin Tanıtımı 12 Ağustos 2011
Nusaybin'de bıçaklanan öğrencinin cesedi tarlada bulundu Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş