Nurkan Renda Kimdir - Nurkan Renda Biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda SeLeN tarafından 10 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Nurkan Renda Kimdir - Nurkan Renda Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nurkan Renda Kimdir - Nurkan Renda Resimleri - Nurkan Renda Biyografisi - Müzisyen Nurkan Renda  Nurkan Renda, 21 Ağustos 1975'te Ankara'da doğan Türk müzisyen. 6 yaşında piyano çalmaya başladı. 10 yaşında iken klasik gitar ile devam etmeyi seçti. 15 yaşında Cenk Eroğlu sayesinde, elektrik gitar ve müzik teknolojisi konusunda kendisini geliştirmeye başladı.

  1993 senesinde Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde, klasik gitar bölümüne kabul edildi. Ireneuzs Strachocki, Kağan Korad, Ayhan Erman gibi hocalarla çalıştı ve aynı anda Ankara'da, Alpay, Tolga Çandar, Erkan Oban, Ümit Eroğlu gibi isimlerle, stüdyo kayıtlarında bulundu.

  1998'de Bilkent Üniversitesi'nden mezun olan Renda, 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Müzikte İleri Araştırmalar Merkezi (MIAM) bünyesinde olan, "Tonmeister" master programına kabul edildi. Bir buçuk sene sonra, Soner Egesel'in teşviği ile, master programını, asıl enstrumanı olan klasik gitar dalında, başarılı bir resital ile tamamladı.

  İstanbul'da bulunduğu süre içerisinde, Demir Demirkan, Sertab Erener, Ozan Çolakoğlu, Can Şengün, İsmail Soyberk, Volkan Öktem, Eylem Pelit, Nil Karaibrahimgil, Burcu Güneş, Nazan Öncel, Tarkan, İzel, Aykut Gürel, İskender Paydaş, Işın Karaca, Ogün Sanlısoy, Özgün, Özge Fışkın, gibi isimlerle, stüdyoda ve sahnede gitarist ve aranjör olarak çalıştı.

  Gülden Gökşen için, Serdar Erener'in sponsorluğunu üstlendiği "Güldencaz" albümünün prodüktörlüğünü yaptı.

  Halen Nil Karaibrahimgil ile çalışmakta olan Renda, Yamaha Musical Instruments'in davetiyle Modern Müzik Akademisi ve Garaj Performans Merkezi'nde "Stüdyo ve Sahne Gitaristliği" temalı seminerler vermiştir. Seminer çalışmalarına ve özel müzik eğitmenliğine devam etmektedir.

  Nurkan Renda Yamaha gitarlarını ve kayıt ekipmanlarını kullanmaktadır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nurkan Renda Kimdir Forum Tarih
Nurkan İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 10 Mart 2012
Brenda Asnicar Kimdir - Brenda Asnicar Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 4 Mart 2011
Kayıp Uygarlık Atlantis - Brenda Cantell - Lisa Thompson Kitap, Resim ve Dergi 8 Nisan 2010
Kuzörendağlı Köyü Merkez Bolu Bolu Tanıtımı 31 Mart 2010
Sürendal Köyü Çınar Diyarbakır Diyarbakır Tanıtımı 1 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş