Nurburgring'in geleceği tehlikede

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  Nurburgring'in geleceği tehlikede konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  FIA'nın, ADAC'ın kontrolündeki Deutscher Motor Sport Bund E.V.'yi (DMSB), 7 Ekim'de yapılması planlanan toplantıda Almanya'nın yetkili motor sporları kurumu olmaktan çıkarması halinde, Nurburgring'deki Formula 1 yarışının tehlikeye girebileceği belirtildi.

  Kaynaklar, FIA'nın Almanya'daki yetkili kurumu hakkındaki kararını, Ekim ayında Paris'te yapılacak olağanüstü toplantıda masaya yatıracağını söyledi. ADAC, FIA Başkanı Max Mosley'in seks skandalının ardından federasyon ile ile bağlarını koparma yönünde bir girişimde bulunmuştu.

  ADAC, Mosley'in Haziran ayındaki FIA Dünya Konseyi toplantısında güvenoyu almasından sonra ise, FIA Başkanı'nı görevde olduğu müddetçe federasyon ile işbirliği yapmayacağını açıklamıştı.

  Bununla birlikte FIA'nın Ekim ayındaki toplantıda durumu görüşecek olması, ADAC'ın federasyonla bağlarının devam ettiğini gösteriyor. Ancak toplantıda, bundan sonra DMSB'nin Almanya'nın milli motor sporları kurumu olarak devam edip etmeyeceği tartışılacak.

  ADAC'ın FIA ile bağlarını koparması halinde Automobil von Deutschland (AvD) kurumunun alternatif olarak federasyona alınması gündeme gelecek. AvD, Almanya Grand Prix isim hakkını elinde bulunduruyor ve Hockenheim pistininde sahibi.

  DMSB'nin güç kaybetmesi bu nedenle ADAC'ın yarışları Nurburgring'de düzenlemeye devam etmesini daha da zorlaştırabilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nurburgring'in geleceği tehlikede Forum Tarih
Doğal kaynakların korunmasının geleceğimiz açısından önemi Sorular ve Cevaplar 16 Kasım 2016
Bir ülkenin geleceğinin önemi kısaca Sorular ve Cevaplar 2 Ekim 2016
Yahudiler geleceği bildirilen son peygamberin varlığından neden çekinmiş olabilir? Dini Sorular ve Cevaplar 7 Eylül 2016
Su bilinçsizce kullanılması geleceğimizi nasıl etkiler Doğa ve Bitkiler 17 Mart 2015
Doğal kaynaklarımızın korunması geleceğimiz açısından niçin önemli Seviyeli-Ciddi Konular 25 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş