Nur Duası Okunuşu ve Anlamı

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda SeLeN tarafından 23 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Nur Duası Okunuşu ve Anlamı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  hz fatımanın nur duası - nur duası anlamı - nur duası fazileti  Hz. Fatıma Zehra (sa), Selman’a (ra) şu duayı öğreterek şöyle buyurdu: “Kim bu duayı her gün okursa (bedeninde) ateşlenme görülmez.” Dua şöyledir:

  “Bismillâhin nûr, bismillâhi nûrin nûr, bismillâhi nûrun alâ nûr, bismillâhillezî huve mudebbirul umûr, bismillâhillezî xalaqan nûra minen nûr, elhamdu lillâhillezî xalaqan nûra minen nûr ve enzelen nûra alet tûr, fî kitâbin mestûr, fi riqqin menşûr, bi qaderin maqdûr, alâ nebiyyin mahbûr, elhamdu lillâhillezî huve bil izzi mezkûr ve bi’l faxri meşhûr ve ales serrâî vez zarrâi meşkûr ve sallallâhu alâ Muhammedin ve âlihit tâhirîn.

  [ Nur olan Allah’ın adıyla, nurun nuru olan Allah’ın adıyla, nur üstüne nur (her nurdan daha üstün) olan Allah’ın adıyla, bütün işleri tedbirle yapan Allah’ın adıyla, nuru nurdan yaratan Allah’ın adıyla; nurdan nur yaratan ve nuru Tur Dağı’ndaki yazılmış kitaba, yayılmış kâğıda, belli oranda, faziletlerle dolu Peygamber’ine ( Hz. Musa’ya) nazil eden Allah’a hamd olsun. Hamd, izzetle anılan, övgüyle tanınan, darlıkta ve genişlikte şükürle yâd edilen Allah’a mahsustur. Allah’ın salâtı Muhammed’e ve O’nun pak Ehlibeyt’ine olsun.]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Duası Okunuşu Anlamı Forum Tarih
Bereket Duası Okunuşu ve Anlamı Dualarımız Dua paylaşımları 12 Ekim 2013
Karınca Duasının Türkçe Arapça Okunuşu ve Anlamı Dualarımız Dua paylaşımları 28 Şubat 2013
Sivilce Duasının Okunuşu ve Anlamı Dualarımız Dua paylaşımları 27 Aralık 2011
Amentü Duası Yazılışı Okunuşu ve Anlamı Dualarımız Dua paylaşımları 6 Eylül 2011
Sekine Duası Okunuşu ve Anlamı Dualarımız Dua paylaşımları 23 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş