Nuh Gönültaş Kimdir - Nuh Gönültaş Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 25 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Nuh Gönültaş Kimdir - Nuh Gönültaş Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nuh Gönültaş Kimdir - Nuh Gönültaş Resimleri - Nuh Gönültaş Biyografisi - Nuh Gönültaş Hakkında  Nuh Gönültaş, (d. 1966, Ankara) gazeteci, yazar.

  1966 Ankara doğumlu olan Nuh Gönültaş, ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nda 1988 yılında mezun oldu. Tercüman gazetesi İzmir Bürosu'nda 1987 yılındaki stajyerliği ile gazeteciğe başlayan Nuh Gönültaş, buradaki bir yıllık çalışmasının ardından Zaman Gazetesi'nde muhabir olarak çalışmaya başladı ve 5 yıl süresince TBMM'de Parlamento muhabirliği yaptı. Aynı yıllarda Zaman gazetesinde köşe yazarlığına başladı. 1997-1998 yıllarındaki ABD'deki lisan eğitimi dolayısıyla yazarlığa bir süre ara verdi.[1] 2002 yılı sonlarında Zaman'daki köşe yazarlığından ayrılarak Tercuman gazetesinde yazmaya baladı. Tercüman Gazetesi’nin Bugün’e dönüşmesinden itibaren Bugün Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.[2] Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2007 yılında Yılın Köşe Yazarı Ödülü'ne layık görülen yazar, evli ve üç çocuk babasıdır.

  6 Haziran 2007'deki "Erlerimiz savaşıyor, subaylarımız nerede?" başlıklı yazısıyla[3] gündeme gelerek sert eleştiriler[4][5][6] almıştır. Taha Kıvanç kendi köşesinde,[7] yasısından bir gün sonra izne ayrılan Gönültaş'ın aşırı tepkileri hak etmediğini, Gönültaş'ın yazısına cevaptan çok soru hâkim olduğunu, benzer soruları aynı tarihlerde Vatan'dan Necati Doğru "Milletin oğulları şehit! Vekili liste sarhoşu! Komutanı suspus!" yazısı ile[8] ve Hürriyet'ten Oktay Ekşi "Hesabını kim verecek?" yazısı ile[9] sorduğunu ifade etmiştir. Aksiyon dergisi Gönültaş'ın yazısında "elle tutulur bir terörle mücadele planı olmadığını, iki aylık temel eğitim almış erlerle terör mücadelesi vermenin yeterli olamayacağını" söylediğini belirterek, yazarın yazdıklarının tamamını değerlendirince maksadın açıkça ortaya çıktığını savumuş, bazı medya organlarında yazının sadece belli cümleleri alınarak değerlendirilmesini ve Fethullah Gülen ile bağlantı kurulmaya çalışılmasını eleştirmiştir.[10] Son olarak Nuh Gönültaş internet kanalı ile hakkındaki iddalara cevap vererek “Terörle mücadele, bu iş için özel yetiştirilmiş subayların işidir.” sözünün “Subaylar neden ölmüyor?” biçiminde yorumlanmasını provokasyon ve bir andıç olayı olayı olarak değerlendirmiş, yazılarında Fethullah Gülen'in telkini olduğu tezini yalanlamıştır.

  Eserleri

  Gurbet Lahikası
  Mason/Dul Kadının Çocuğu
  Bush ve Evanjelizm'in Mesih Planı
  Derin Vatan / Yenilgi Yenilgi Büyümen Zaferler Ülkesi...
  Dijital Röntgenci / Sam Amca'nın Soğuk Nefesi (Eşref Günaydın ile birlikte kaleme almıştır. )
  Derin Devlet (Erol Mütercimler, Ömer Lütfi Mete, Erol Bilbilik, John Pilger, Emin Gürses, Deniz Ülke Arıboğan, İbrahim Karagül, Mahir Kaynak, Cem Küçük ile birlikte kitabın yazar kadrosunda yer almıştır.)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gönültaş Kimdir Gönültaş Forum Tarih
Asurlular kimdir hakkında kısa bilgi Tarihi Bilgiler Pazar 19:55
Karahanlılar kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Gazneli kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Türkiye Selçuklu Devleti kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Ahmet Kutsi Tecer kimdir hayatı ve edebi kişiliği kısaca Biyografi & Otobiyografi 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş