Nostradamus Ve Kehanetleri ...

'Tarihi Bilgiler' forumunda semyav5mitq tarafından 30 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Nostradamus Ve Kehanetleri ... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  NOSTRADAMUS VE KEHANETLERİ

  Nostradamus kimdir? Nostradamus (Michel de Nostredame) 14 Aralik 1503 tarihinde Renee ve Jacques de Nostredame'in oglu olarak dünyaya geldi. Babası St.Remy şehrinde noterdi. Michel de bunun sayesinde varlıklı ve sosyal bir çocukluk yaşadı. Michel'in büyükbabaları fizikçi idiler. Onların yanında Michel edebiyat, tarih, tıp, astroloji, matematik, simya konularında bilgiler edindi, Yunanca'yı, Latince'yi ve İbranice'yi öğrendi.  14 yaşına geldiğinde Michel büyükbabası tarafından eğitimini sürdürmesi için bir önceki yüzyılda Papalığın başkenti olan Avignion'a gönderildi. Burada eğitiminin yanı sıra boş zamanlarında astroloji ve gizem bilimleri ile ilgileniyordu. 1522'de Montpellier üniversitesine tıp okumaya gitti. Büyükbabalarından almış olduğu ön eğitimin yardımıyla Michel üniversitedeki eğitimi bile yetersiz bulmaya başlamıştı.

  Tıp diplomasını aldıktan sonra, mesleğini yürütmek için taşraya, meraklı gözlerden uzağa gitmeyi tercih etti. Kısa süre sonra köy köy dolaşarak, tüm ülkeyi kasıp kavuran şarbon illetiyle savaşmaya başladı. Fransızlar karşılarında görmeye alışık olmadıkları bir doktorla tanıştılar. Kısa boylu, çevik ve kuvvetli, ciddi bakışlı, pembe yanaklı, genç, sakallı bir adam... Nastradamus alışılmışın dışında hastaların arasında uzun zaman harcıyor, onlara temiz hava ve suyu tavsiye ediyor, bitki tedavileri uyguluyordu. Herkesin şaşırdığı bir başka nokta ise, genç doktorun diğerlerinin aksine hiç kimsenin damarlarını açıp kan akıtmamasıydı.

  O koca pencerenin ardında, titrek mum ışığında Astronomik takvimlere danışır, burçların rotasını çıkartırdı. Bu denizcinin kullandığı yıldızlar ve güneşler onu bambaşka bir denize, zamanın sularına götürüyordu. Durumun uygun olduğunu görürse, bu sefer, ağzına kadar doldurulmuş pirinç kaseyi karşısına alıp, pirinç üç ayaklı sehpa üzerinde çalışmaya başlardı. Kendisini bütün düşüncelerden arındırır ve ince bir aleve yoğunlaşırdı. Daha sonra bir transa girer ve kasede kaynayan suyun sihirli kabarcıkları arasında yüzler şekiller ve yerler görürdü. Bu gördükleri Fransa'nın yaşayacağı dini bir savaşın gölgeleriydi. Bu uğursuz işaret, kahinin hayatında, kaderin sularına atılmış, gittikçe büyüyen dalgalar yaratan büyülü bir taş etkisi yaptı.

  Daha sonra Nostradamus saraya çağrılıp saray bilgini ilan edilmiş ve kahinlik kariyerinin üst noktalarına ulaşmıştı.

  Nostradamus 1566'da Salon'da öldü. Kehanetlerinin bazıları dünyanın çeşitli yörelerindeki uzmanlar tarafından uyarlandı. Kahinin kehanetleri her uzmanın kendi yorumlarına bağlıdır ve birkaç örnek dışında hiçbir zaman genelleştirilememiş ve tam anlamıyla çözülememiştir. Bunlardan bazıları aşağıdakilerdir.

  Los Angeles, San Francisco veya Seattle'de büyük bir deprem ya da patlama olacak.
  Yorum: Önemli kaynak olan "Uyuyan Kahin" Edgar Cayce'e göre, içinde bulunduğumuz dönem yani 1998-2004 arası depremlerin,volkanik patlamaların ve kasırgaların artış dönemidir.Nostradamus'da benzer kehanetlerde bulunmuştur. Fakat ilgili dörtlükte (1.87) "Arethusa" adli bir yerden de söz etmektedir. Bu isim Yunan Mitolojisi'nin ünlü bir su perisinin (Nymph) adıdır ve heykeli bugün İtalya Siracusa'da bulunmaktadır yanı Etna Yanardağı'nın yakınındadır. Ve ABD'nin batı kıyısında da Etna isimli bir yer vardır. Ama bazı yorumculara göre kastedilen yer ABD değil,İtalya'daki Etna'dır.

  Kuzey İtalya, Londra ve İngiltere'nin önemli bir bölümü dev depremlerle sarsılacak hatta Britanya Adası'nın bir bölümü denize batacak.
  Yorum: Yoruma göre İtalya'da depremin merkezi Mortara yani Milano'nun üç mil kuzeybatısı. Aynı anda Güney İtalya'da sarsılacak ve Floransa büyük zarar görecek. Sismik zincirleme reaksiyon sonucunda İngiltere'de etkilenecek, iki St. George Adası olan Cornwall ve Scilly Adaları batacaklar. Nostradamus'un kehanetinde (9.31) Mortara ve St. George Adaları ismen geçiyorlar. Ama bir de "Easter Day" yani Paskalya sözcüğü var. O zaman 2001 veya 2002'nin Paskalyaları'ndan söz ediliyor da olabilir.

  Prenses Diana yüzlerce tanığın önünde görünecek ve özel bir mesaj verecek.
  Yorum: Yorumculara göre Diana bir alev şeklinde görünecek. Nostradamus'un (4.24) no'lu kehanetine göre yorum yapılıyor; "Kutsal yerden Lady'nin zayıf sesi gelecek-İlahi ses insani ateş gibi parıldayacak-Bunun nedeni kanı yerde kalmaması için olacak-Kutsal tapınak kirletilip, zarar görecek." Peki acaba bu olay kahramanı Diana'mı? Yoksa bir simge mi? Bazı yorumcular bunu cinayetin içyüzü aydınlanacak, şeklinde yorumluyorlar. Kutsal tapınak ise kilise yani komplonun içinde din adamlarının da yer almaları.

  Sonia Gandhi veya Priyanka Gandhi Vadra Hindistan Başbakanı olacak.
  Yorum: Nostradamus'un 2/54 no'lu kehanetinde Avrupa'dan uzak bir ülkede "Romalı" yani İtalyan kanı taşıyan bir kız lider olacak. Sonia Gandhi, öldürülen eski Başbakan Rajiv Gandhi'nin İtalyan eşinden olma kızıdır. Ama Sonia'nın kızı 27 yaşındaki Priyanka Gandhi Vadra'da yarı İtalyan'dır. Fakat görüldüğü kadarıyla genç kız Nehru-Gandhi mirasına gönüllü değildir. Fakat bir milyardan fazla Hintli'ye göre genç kızın olağanüstü karizması lider olması için yeterlidir ve desteklenmektedir. Ve yorumlara göre 2001 Ocak ayı içinde durum açıklık kazanacaktı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nostradamus Kehanetleri Forum Tarih
Nostradamus'un Kehanetleri Nedir Seviyeli-Ciddi Konular 13 Aralık 2011
2012 Kehanetleri Nostradamus Konu Dışı Başlıklar 25 Mayıs 2011
Nostradamus Kehanetleri Kitabı - Mario Reading Kitap, Resim ve Dergi 21 Temmuz 2010
Nostradamus Kimdir, Nostradamus Hayatı Biyografi & Otobiyografi 13 Aralık 2011
Hey Nostradamus Kitabı - Douglas Coupland Kitap, Resim ve Dergi 13 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş