Norwich Süslü Kanaryası

'Kuşlar' forumunda Siraç tarafından 16 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Norwich Süslü Kanaryası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Norwich Süslü Kanaryası

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Norwich Süslü Kanaryası

  Diğer Adları: Serinus CanariaOrtalama Boy: 15.6 cm
  Ortalama Ömür: 10 yıl
  Cinsiyet: Bilimsel tespit gerekir, erkekler öter.
  Üreme: Kuluçka 14 gün sürer, tüylenme 14 gün sonra olur.
  Genç Kuşlar: Erişkinlere benzer.
  Ayırt Edici Özellikleri: Baş: İri, geniş baş kuşun tıknaz yapısını sağlar. Vucüt: Tıknaz yapıda, göğüs ve sırt geniştir. Tüy: Sarı tüy gerçekten koyu turuncudur. Renk düz olamlıdır ve tüyler iyi, ipeksi olmalıdır. Kuyruk: Kısa kuyruk Norwich süslü kanaryasının tıknaz yapısını vurgular.


  Temel Özellikleri
  Birittanya folklarunun tıknaz örneklerinden sonra, aradaki benzerlik nedeniyle Norwich süslü kanaryaları kanarya meraklılarının İngiliz'i olarak tarif edilmiştir.

  Flaman dokumacınların, 17. yüzyılın sonlarında dini zulümden Doğu İngiltere'ye kaçmalar ile ortaya çıkmıştır. Bu kuşun her zaman sadık meraklıları olmuştur. Norwich süslüsü nadir tepekli kanarya ile yakından bağlantılıdır.

  Beslenme ve Barınma
  Düzenli kanarya diyeti bu kuşlar için uygun olur. Renkleri sergilenmesinde önemli bir özelliktir, bundan dolayı eğer sergilemek istiyorsanız renge yönelik besleme yapmalısınız.

  Bu kuş oldukca dayanıklıdır ve sıcak tünek yeri temin edilirse soğuk havalarda dahi kuşhanelerde barındırılabilir. Tavırları izlendiğinde tembel tabiattlı olduğu görülebilir.

  üreme
  çift üreme yerine yerleştirildiğinde, bir folluk temin edin. Bu kuş diğer küçük türler kadar üretken değldir. Bunlarda ortalama telek yumruları, 1920'de boyutlarını büyütmek için yapılan çift kat kabalatırma neticesi ortaya çıkmıştır.

  çeşitleri
  Alaca sarı kanaryalarının de---gıs---ken olan açık ve koyu modelleri vardır.
   

Bu Sayfayı Paylaş