No Ofsayt (2009) - (11 Aralık 2009)

'Sinema Film Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  No Ofsayt (2009) - (11 Aralık 2009) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Tür : Komedi / Spor
  Gösterim Tarihi : 11 Aralık 2009
  Yönetmen : Mehmet Bahadır Er Maryna Gorbach
  Senaryo : Ali Taran
  Görüntü Yönetmeni : Bartek Kaczmarek , Olcay Oğuz , Winnie Heun
  Müzik : Ozan Çolakoğlu , Özkan Uğur
  Yapım : 2009, Türkiye

  Oyuncular

  Yıldırım Memişoğlu , Taylan Ertuğrul , Deniz Olgaç , Ahmet Çakar , Sinan Engin , Ziya Şengül , Gökmen Özdenak , Serhat Ulueren , Tuncay Tarhan , Ender Sakallı , Bülent Onur , Alper Türedi , Ali Kemal Birinci , Cengiz Güçlü , Celal Bıyıklı , Mark Levitas , Murat Akpınar , Hıncal Uluç , Abdurrahim Albayrak


  Ali Tarantula 45 yaşlarında, eğitimi sınırlı, kentin büyüklüğü ile küçüklüğü arasında sıkışmış, ‘kendinden menkul’ bir otoriteye sahip, özünde ‘arıza kere arıza’ biri. Bu Ali Tarantula bir gün futboldaki ofsayt kuralına kafayı takıyor.

  Elinde tabureyle ‘Telegole’ programına ‘selamünaleyküm’ giriyor. Arkasından Ahmet Çakar “...Maazallah... Başarılı olur da ofsaytı kaldırırsa biz ne hallere düşeriz!?. Ondan sonra ya stat önünde mısır satarız ya da başka bir şey!..” diyor. Sinan Engin de Ali Tarantula’nın arkasından ilginç ve sevgi dolu bir yorum getiriyor; “Bu arkadaş var ya... Ali Tarantula... tam sopalık!..”

  Ali Tarantula durmuyor. Futbol Federasyonu’na dalıyor. Federasyon Başkanı bu ani ziyaretin arkasından küçük sesiyle “...Bana hemen güvenlik müdürünü çağırın!.. Nasıl girdi bu adam içeri?!.” sözleriyle Ali Tarantula’ya olan saygısını dile getiriyor.

  Ali Tarantula profesyonel futbol hakemleriyle buluşup “...Ulan yapacak başka iş bulamadınız mı siz?..” deyip hakemleri onore ediyor. Alen’iyle, Yücel’iyle, Ömer’iyle, Mesut’uyla, Mehmet’iyle yani taraftar liderleriyle testi kebabı yeyip “ofsayta karşı el ele, kalp kalbe, omuz omuza, sırt sırta, tek yürek, tek bilek...” oluyor. Bu arada Hıncal Uluç televizyonlara çıkıp “...Ofsaytı kaldıralım... tabancayı daya futbolun kafasına... vur... ehe ehe ehe ehe... o olur!..” şeklinde çıkışlar yapıyor. Ali Tarantula uçakta Abdurrahim Albayrak’la tanışıyor. Aralarında ‘ofsaytlı bir aganigi’ muhabbeti oluyor.

  Ali Tarantula elinde bir kutu lokum (güllü), UEFA’ya kadar dayanıyor. UEFA yetkilisine elleriyle lokum yediriyor.

  Ofsayta karşı Almanya, Fransa, İtalya ve Portekiz’de büyük destek sağlıyor, özellikle de Liechtenstein’da!

  Alt kat komşusu Aliye, Ali Tarantula’ya Tokat Yaprağı’ndan dolma yapıyor. Ali Tarantula dolmanın yaprağını çerçeveletip duvara asıyor!

  Ve bir gün... evet bir gün... Ali Tarantula’ya UEFA’dan bir mektup geliyor.

  “Bu ne!?. Bu ne yaa!?. Türkçe değil bu!.. Nece lan bu?!..”
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ofsayt (2009) Aralık Forum Tarih
Futbolda Ofsayt Nedir Milli Takım 27 Nisan 2011
Reklamcı Ali Taran'ın 'No Ofsayt' isimli filmi, gişede hayal kırıklığına uğradı.. Sinema Dünyasından Haberler 19 Aralık 2009
Rıjkaard: "Biri Ofsayttı" Galatasaray 12 Aralık 2009
Ejder Kapanı (2009) - (22 Ocak 2010) Sinema Film Tanıtımları 24 Ocak 2010
39. Dosya Filmi-Case 39(2009) Sinema Film Tanıtımları 14 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş