Nikotin sadece bağımlılık yapmıyor!

'Genel Sağlık' forumunda KaRDeLeN tarafından 7 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Nikotin sadece bağımlılık yapmıyor! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Amerikalı araştırmacılara göre nikotin sadece bağımlılık yapmakla kalmıyor, vücutta birçok hücresel etkileşime de giriyor


  Rhode Island Eyaletindeki Brown Üniversitesinde yapılan ve Journal of Proteome Research dergisinde yayımlanan araştırmada elde edilen verilerin sigara bağımlılığının tedavisinde yeni yöntemler ortaya çıkarması bekleniyor.

  Baş araştırmacı Edward Hawrot çalışmayla ilgili yaptığı açıklamada, çok benzeri insanlarda da bulunan, farelerin beyin dokusundaki "alfa-7 nikotin asetilkolin" reseptörünü mercek altına aldıklarını belirterek, nikotin reseptörü denilen alfa-7'nin, nikotin vücuda girince hareketsiz kaldığını kaydetti.

  Çoğu reseptörler hücrelerin dış yüzeyinde bulunuyor ve alfa-7 reseptörünü faaliyete geçiren asetilkolin gibi moleküllerin minik sinyallerine karşı duyarlı oluyor.

  Araştırmada, bilim adamları alfa-7 nikotin reseptörü ile etkileşime giren 55 proteini keşfetti. Araştırmacılar bu bağlantıları daha önce bilmediklerini belirtti.


  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nikotin sadece bağımlılık Forum Tarih
Nikotinsiz sigara Genel Sağlık 25 Ocak 2009
"Nikotinsiz tütün de öldürür" Genel Sağlık 24 Ocak 2009
Bakü Tiflis Ceyhan petrol boru hattı sadece projenin yapıldığı ülkelere mi kazançlar sağlıyor neden? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü Dün 23:05
İnsanlar sadece maddi ihtiyaçlarını karşılayarak mutlu olabilirler mi kısaca Sorular ve Cevaplar Pazar 19:47
Kaplumbağa sadece kafasını çıkardığında yol alır sözü ile ilgili yazı Eğitim Bilgileri 7 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş