Nightcrawler / Kurt Wagner (Nightcrawler Kimdir? - Nightcrawler Hakkında)

'Masal Kahramanları' forumunda KaRDeLeN tarafından 18 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Nightcrawler / Kurt Wagner (Nightcrawler Kimdir? - Nightcrawler Hakkında) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nightcrawler / Kurt Wagner

  [​IMG]


  Güçleri: Nightcrawler kendini bir yerden başka bir yere teleport edebilir. Bu teleportasyonun sonucu arkasında duman ve kükürt kokusu bırakır, bu aslında teleportasyon yaptığı sırada girdiği boyutun atmosferinin izidir. Nightcrawler teleportasyon sonucu katı bir cismin içinden çıkıp ölümüne neden olmamak için kendini sadece görebildiği ya da çok iyi bildiği yerlere teleport eder. Yıllar boyunca süren antrenmanlarla kendisi ile birlikte teleport edebileceği kişilerin sayısını da arttırmıştır. Ayrıca omurgası normal insanlardan daha esnek olduğu için çok atletik biridir. Koyu ten rengi de gölgelere rahatça saklanmasını sağlar.

  Biyografi: Kurt Wagner'ın şeytani görünümü doğuştandır. Yaratığımsı görünümü annesinin onu terketmesine neden oldu. Bu olaydan korkan ve bebeği yoketmeye kalkışan korkmuş köylülerden kaçan anne kendi hayatını kurtarmak için onu bir şelaleye attı (yıllar sonra gerçek annesinin Mystique olduğunu öğrenecekti). Bir büyücü ve çingene kraliçesi olan Margali Szardos bu olaydan kısa süre sonra hala hayatta kalmayı başarmış bebeği alarak falcı olarak çalıştığı Bavarian Sirki'ne getirdi. Ona bir ucube gibi değil, kendi çocuğuymuş gibi davrandı. Kurt bu sirkte, onu dışlamayan insanların içinde büyüdü. En yakın arkadaşları Margali'nin çocukları Stefan ve Jimane idi. Mutant güçleri henüz ortaya çıkmamışken doğal atletik yeteneğini farketti. Sirkin yıldız akrobatı oldu. Seyirciler onu kostüm giymiş normal biri sanmaktaydı. Mutant güçleri ergenlik çağında ortaya çıktı.


  [​IMG]

  Yıllar sonra Texas'lı bir milyoner Bavarian Sirki'ni satın aldı. Kurt sirkten ayrılıp üvey kardeşinin yaşadığı Almanya'yadaki köye gitti. Fakat Stefan delirmiş ve birkaç köylü çocuğu katletmişti. Kurt bunu durdurmaya çalışırken Stefan'la dövüşmek zorunda kaldı. Bu dövüş sırasında genç mutant yanlışlıkla Stefan'ın boynunu kırdı. Köylüler Kurt'u farkedince onun bir şeytan olduğunu ve çocukların ölümünden onun sorumlu olduğunu düşünüp onu öldürmeye kalktılar. Kurt öldürülmek üzereyken Prof. X onun yardımına yetişti ve zihin gücüyle köylüleri paralize edip Kurt'u kurtardı. Bir X-Man olan Kurt, Nightcrawler adını aldı. Nightcrawler, X-Men'lerle geçirdiği yıllardan sonra İngiltere'deki bir mutant birliği olan Excalibur'a katıldı. Bu ekip dağılınca X-Men'e geri döndü. Her zaman koyu bir Katolik olmuş olan Kurt rahip olmak için X-Men'i bir süre terketti, daha sonra tekrar ekibine geri döndü.
  Nightcrawler kendini rahip olmaya adamıştır. Şeytani görüntüsüne rağmen en eğlenceli ekip üyelerinden biridir. Çok usta bir kılıç kullanıcısıdır.


   

 2. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Nightcrawler / Kurt Wagner


  [​IMG]
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş