Nezih Barut'a Danimarka'dan Onur Nişanı

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 26 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Nezih Barut'a Danimarka'dan Onur Nişanı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, Danimarka İhracat Birliği tarafından, Prens Henrik Onur Nişanı'na layık bulundu.
  Verilen bilgiye göre Danimarka'nın ihracatına katkısı olan, kaliteli ürün ve hizmet sunan kurum ya da kişilere verilen Prens Henrik Onur Nişanı, böylece ilk kez Türkiye'den bir işadamına verilmiş oldu. 1982 yılından bu yana, dünya çapında 54 ülkede bulunan saygın kişi ve kurumlara verilen Onur Nişanı, Nezih Barut'a, Türkiye ilaç sektörünün köklü kurumlarından Abdi İbrahim'in, Danimarka'nın 100 yıllık saygın ilaç firması Leo Pharma ile uzun yıllardır yürüttüğü ticari ilişkiler dolayısıyla verildi. Nişan, Danimarka Konsolosluğu'nda düzenlenen bir törenle Danimarka Büyükelçisi Jesper Jorgensen Vahr tarafından takdim edildi.

  Törende bir konuşma yapan Nezih Barut, Abdi İbrahim'in çok sayıda uluslararası firmanın Türkiye'deki iş ortağı olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi: "Yaklaşık 15 yıldır, Danimarka'nın, tıpkı Abdi İbrahim gibi köklü, 100 yıllık geçmişi bulunan saygın ilaç firması Leo Pharma'nın Türkiye'deki lisansörüyüz. İşbirliği içinde olduğumuz 40'a yakın uluslararası markadan biri olan Leo Pharma ile yürüttüğümüz ilişkilerin Prens Henrik Onur Nişanı'na layık görülmemize vesile olmasından büyük gurur duyuyorum. Bu nişanı, Abdi İbrahim'in tüm ürünlerine ve kurduğu işbirliklerine gösterdiği özen ve titizliğin bir yansıması kabul ediyorum."
  Prens Henrik Onur Nişanı'na layık görülen kişi ya da kuruluşlar, 700'den fazla üyesiyle Danimarka'nın en büyük ihracat birliği olan Danimarka İhracat Birliği tarafından, Danimarka Dışişleri Bakanlığı temsilcisinin de bulunduğu bir jürinin kararı uyarınca belirleniyor. Prens Henrik Onur Nişanı'na daha önce layık görülen şirketler arasında Bang&Olufsen ve Lego gibi tanınmış kurumların da aralarında bulunduğu Danimarka markalarıyla işbirliği yapan firmaların temsilcileri yer alıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nezih Barut'a Danimarka'dan Forum Tarih
Neziha Bal İlköğretim Okulu Bilgileri Dursunbey Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Mart 2012
Nezihi İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 10 Mart 2012
Nezih İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 10 Mart 2012
Küçük Bir Kız Tanıyorum On Yaşında Kitabı - Nezihe Meriç Kitap, Resim ve Dergi 21 Aralık 2011
Küçük Bir Kız Tanıyorum Dokuz Yaşında Kitabı - Nezihe Meriç Kitap, Resim ve Dergi 21 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş