New York'un En Çok Satan Kitabı- Cennetimden Bakarken

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  New York'un En Çok Satan Kitabı- Cennetimden Bakarken konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cennetimden Bakarken

  [​IMG]


  Newyork’un en çok satan kitapları arasında bulunan “Cennetimden Bakarken”(The Lovely Bones) şimdi Türkiye’de..Kitabın yazarı Alice Sebold..Efil yayınevi tarafından yayınlanan kitabın çevirisini Baysan Bayar yapmış.Her sayfasında ayrı bir lezzet alacağınız kitabın konusuna gelince;

  Kahramanımız Susie Salmon’la ilk karşılaştığımızda o artık cennettedir. On dört yaşında bir cinayete kurban giden genç kız, bu yeni ama yabancı yerden aşağıya bakarken capcanlı sesiyle hem tüyler ürpertici hem de umut dolu bir öykü anlatıyor.

  Ölümünden sonra günler boyu aşağıda onsuz sürüp giden yaşamı, okul arkadaşlarının ortadan kayboluşuyla ilgili yorumlarını, ailesinin sevgili kızlarının bulunması umuduna tutunuşlarını, katilinin cinayetten kalan ipuçlarını yok etmeye çalışmasını izler.

  Ve cennet denilen yeri inceler. Güzel salıncaklarıyla okulun oyun bahçesine çok benzemektedir. Yeni gelenlerin anlaşmasına yardım eden danışmanlar ve bir odada kalabileceği arkadaşları vardır. Sevdiği insanlarla birlikte olabilmenin dışında ki onların arasında genç bir erkek de vardır, istediği her şey düşündüğü an yerine gelir. Ama aşağıda hayat sürüp giderken Susie de bir şekilde o hayata dahildir. Çünkü hatıraları yok olmazlar.

  Üstelik romandan beyaz perdeye uyarlanan,yönetmenliğini oskar ödüllü Peter Jackson’un üstlendiği ve Şubat ayında ülkemizde gösterime girecek olan Cennetimden Bakarken(The Lovely Bones),Altın küre ve oskar ödüllerine aday olarak gösteriliyor..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - York'un Çok Satan Forum Tarih
Neden birden çok din vardır kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Türkiye'de kükürt en çok nerede hangi bölgede çıkarılır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de krom madeni en çok nerede hangi illerde çıkarılır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Hinduizm ve Budizm dinleri daha çok hangi kıtada varlığını sürdürür kısaca Diğer Dinler İnançlar 15 Şubat 2017
Osmanlı en çok hangi devlete karşı toprak kaybına uğradı kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş