Netscape 9.0 Beta 6

'M-N' forumunda Siraç tarafından 5 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Netscape 9.0 Beta 6 konusu Netscape 9.0 Beta 6

  Tanıtım:
  Netscape bir zamanlar en çok tutulan, şu an sekmeli tarama, rss okuma özelliği bulunan ve kenar çubuğu araçları ve eklentileri ile web gezintisine keyif katan Gecko tabanlı sosyal tarzlı bir internet tarayıcısıdır.

  Netscape tamamen yenilenmiş arayüzüyle 9. sürümü ile karşımızda. Netscape bu sürümünde Firefox'un açık kaynak kodunu alarak üzerinde birçok oynamalar yapmış. Dolayısıyla Firefox 2.0 kullanmaya alışıksanız Netscape 9 size yabancı gelmeyecek.

  Netscape'in Kısaca Hikayesi:
  Netscape, bir zamanların unutulmaz web tarayıcısıydı. Internet Explorer yaygınlaşana kadar en çok kullanılan web tarayıcıydı. Daha sonraları çeşitli mali nedenlerden dolayı gelişimi yavaşladı ve geriledi. Şu an internet kullanıcılarının çok düşük bir kısmı Netscape kullanıyor. Netscape'in yeni sürümü Firefox ve SeaMonkey'in kullandığı Gecko tabanlı. 9.0 sürümü ile Netscape, Flock gibi sosyal web tarayıcı statüsüne geçiş yapıyor.

  Başlıca Özellikleri:
  Adres Doğrulama Yeni
  Netscape'in belki de en güzel yanı yanlış yazdığınız adresleri düzeltmeniz için vakit harcamanızı önleme. Örneğin inndircom yazdınız. Açılan site inndir.com ya da inndir.cmo yazdınız, açılan site inndir.com

  Firefox 2 Eklentileri Yeni
  Netscape, Firefox 2 için yazılmış bütün eklentileri destekler.

  Boyutlandırılabilen Yazı Alanları Yeni
  Netscape, Safari'dekine benzeyen yazı alanı boyutlandırma özelliğine sahiptir.

  Tazele/Durdur Düğme Kombinasyonları Yeni
  Netscape artık ayrı sayfa yüklenmesini durdurma ve sayfayı yenileme düğmelerinin yerine şimdi sayfa yüklenirken yükleme işlemini durdurma işlevine yarayan ve sayfa yüklenmişken sayfayı yenileme işlevine yarayan tek bir düğme içeriyor.

  OPML Desteği Yeni

  Kapatılan Sekme Geçmişi Yeni
  Yeni Netscape Firefox'takine benzer olarak kapatılan sekmeleri geri açabilmeniz için History->Recently Closed Tabs menüsü altında tutar.

  Güvenlik Merkezi
  Bu özellik sayesinde istenmeyen pop-up pencerelerden, activexlerden, tarayıcı kimlik kontrollerinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca tarayıcı güncellemelerini bu alandan yapabilirsiniz.

  Kullanıcı Profilleri
  Bu alandan kendinize bir kullanıcı profili atayabilirsiniz. Bu sayede birden çok kişi aynı bilgisayarda tek bir tarayıcıda kendine özel alanlar yaratabilir. Kendinize özel ayarlar, kendinize özel sık kullanılanlar gibi. Ayrıca çocuklarınıza atayacağınız özel profiller sayesinde istenmeyen sitelere girmelerini engelleyebilirsiniz.

  RSS Okuyucu
  Dahili RSS okuyucusu sayesinde RSS destekli siteleri Netscape üzerinden okuyabilir yada RSS için olan sık kullanılanlar kısmına ekleyebilirsiniz.

  Sekmeli Tarama
  Mozilla Firefox'tan da tanıyacağınız bu özellik sayesinde birden çok web sayfasını tek bir tarayıcı alanında açabilirsiniz. Bu sayede kullanıcı çubuğunuda gereksiz yere işgal etmemiş olursunuz. Ayrıca sayfa kontrolünü de daha çabuk yapabilirsiniz.

  Çoklu Çubuk
  Bu sayede anlık olarak hava durumunu bilgilerini öğrenebilir, netscape maillerinizi okuyabilir, arama motorlarında arama yapabilirsiniz.

  Otomatik Tamamlama
  Bu özellik sayesinde sık kullandığınız posta, adres, ad, soyad gibi bileşenleri form doldururken zahmetsizce ve otomatik olarak form alanlarına ekletebilirsiniz.

  Site Denetimi
  Bu özellik sayesinde Netscape ile açılmayan sayfaların Netscape üzerinden Internet Explorer ya da Mozilla Firefox ile açılmasını sağlayabilirsiniz.

  Tema Desteği
  Bu sayede Netscape tarayıcınızın görünümünü baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Tek tıklama ile tema yükleyebilirsiniz.  Sürüm : 9.0 Beta 6

  Boyut : 5.7 Mb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows 98/Me/2000/XP/Vista

  Üretici Firma : Netscape  Netscape 9.0 Beta 6
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş