Nestle pizzacı oluyor

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Nestle pizzacı oluyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Dünyanın en büyük gıda firmalarından Nestle, pizza işine giriyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Nestle Kraft'ın ABD ve Kanada'daki dondurulmuş pizza birimini 3.7 milyar dolara satın alacak.

  Nestle'nin CEO'su Paul Bulke, "Bu dondurulmuş pizza işi Nestle'nin dondurulmuş gıda ürünleri pazarındaki etkinliğini büyük oranda artıracak" ifadesini kullandı. Bulke, satın almanın gerçekleşmesinin ardından Nestle'nin dondurulmuş pizza pazarında ilk sıraya oturacağına işaret etti.
  Dünyanın en büyük pizza pazarı olan ABD'de yılda yaklaşık 37 milyar dolarlık satışABD ve Kanada'da iki haneli rakamlarla büyüyor. yapılıyor. Dondurulmuş pizza kategorisinde ise Kraft 2.1 milyar dolar ile ilk sırada bulunuyor. Kraft'ın dondurulmuş pizza birimi, DiGiorno, Tombstone ve California Pizza Kitchen markaları ile son 4 yıldır
  Kraft'ın CEO'su Irene Rosenfeld ise satışın hissedarlar açısından iyi bir karar olduğunu savundu. Rosenfeld, artık global markalarına ve kategorilere daha iyi odaklanabileceklerini belirtti. Rosenfeld, "Nestle, dondurulmuş gıdadaki gücü ile bu pizza işini geliştirebilecek pozisyonda" ifadesini kullandı.


  05 01 2010
  hurriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nestle pizzacı oluyor Forum Tarih
Pizzacı Dükkanı İşlet oyunu Oyna Flash Oyunlar 3 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş