Nero ile iso dosyası yazmak

'Resimli Program Anlatımı' forumunda Siraç tarafından 25 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Nero ile iso dosyası yazmak konusu ISO bir CD ya da DVD üzerinde bulunan tüm bilgilerin tıpatıp saklanabildiği, açılışta başlatma özelliklerinin (bootable) korunabildiği bir dosya sistemidir. ISO dosyalarını CD/DVD yazma programlarını kullanarak "Kalıp Yazdır" seçeneğiyle yazdırmak gerekmektedir.

  Windows® platformunda popüler olan arşivleme ve sıkıştırma programları (WinRAR, 7ZIP, Winace vb.) ISO dosyasını bir arşiv olarak gösterebilirler. Bu sizi yanıltmasın, ISO dosyalarının kesinlikle AÇILMAMASI gerekmektedir.

  MD5SUM ISO dosyasının bütünlüğüne dair bir bilgidir. Edindiğiniz ISO dosyasının yayınlanmış orjinal ISO ile aynı olduğundan (İnternet'ten indirirken hasar görmemiş ya da üçüncü şahıslar tarafından değiştirilmemiş) emin olmak için bu bilgiyi kaynaktaki kopya ile kontrol edebilirsiniz.

  Kontrol etmek için bu programı kullanabilirsiniz..

  ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/md5summer.exe  Örnek bir kalıp yazma işlemi: Nero
  Nero® 7 ve sonrası sürümlerde NeroSmart'ın YEDEKLEME başlığı altında "Kalıbı Diske Yazdır" seçeneğini görebilirsiniz . Bu seçeneğe tıklandığında açılacak pencereden ISO dosyasını göstermek gerekiyor.

  [​IMG]
  CD'lerin fiyatlarıyla birlikte malesef kaliteleri de gittikçe azaldığı için bu işlem sırasında biraz dikkatli olmakta yarar var.CD'lerin fiyatlarıyla birlikte malesef kaliteleri de gittikçe azaldığı için bu işlem sırasında biraz dikkatli olmakta yarar var.
  Kullanıcılarımız 16X'dan daha hızlı basılmamasını ve "Bir-Kerede-Kayit / Disk At Once" seçeneğinin kullanılmasını öneriyor.

  [​IMG]

  Yukardaki ayarları yaptıktan sonra yazdır butonuna basın.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Nero dosyası yazmak Forum Tarih
Hale Caneroğlu Kimdir, Hale Caneroğlu Biyografisi Resimleri Sanatçı Tanıtımları 12 Haziran 2012
Aneroid Barometre nedir - Aneroid Barometre ne demek Ülkeler Coğrafyası 11 Mart 2011
Sara Carbonero Resimleri - Sara Carbonero Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 11 Aralık 2010
Hale Caneroğlu İçimde Saklısın 2010 Albümü Albüm Tanıtımları 21 Ekim 2010
Nero 10.0.13100 İndir M-N 3 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş