Nedir şu @ işareti

'Msn Ve Mail Yardım' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Nedir şu @ işareti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hemen her gün e-posta yazarken veya e-posta adresimizi birilerine verirken bu işareti kullanıyoruz. Peki ama @ işaretinin gerçek anlamını ve nereden geldiğini biliyor musunuz? Bu işaret 473 yıl önce, günümüzde ki anlamı ve kullanımından çok farklı bir amaca hizmet ediyordu.
  @ işaretinin bilinen ilk kullanımına 4 Mayıs 1536 yılına Francesco Lapi adlı Floransalı bir tüccarın yazdığı bir mektupta rastlandı. Lapi yazdığı mektubunda İspanya'daki şarap fiyatlarından bahsederken @ işaretini kullanmıştı. O zamanlarda, bir fıçının 13'te birine karşılık gelen, ticari bir ölçü biri olarak kullanılan @, daha sonra daktilolara da girdi. Zaman için kullanımı değişen işaret bir süre sonra belli bir ürünün birim fiyatını belirtmek için kullanılmaya başlandı. Yani insanlar artık "tanesi 5 liradan 10 ürün" gibi bir tanım kullanmak yerine "10 ürün @ 5 lira" demeye başladılar.
  1971 yılında Ray Tomlinson ise bu işaretin, e-posta sunucularındaki kullanıcıları tanımlamak için uygun olduğuna karar verdi. O tarihten itibarense @ artık bugünkü şekilde e-postalardaki kullanım şeklinde kavuşmuş oldu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nedir işareti Forum Tarih
Ayırma İşareti Nedir ? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 7 Aralık 2013
Trafikte Ünlem İşaretinin Anlamı Nedir Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 1 Ekim 2012
Trafik Levhalarında ; Dörtgen Bir Şekil var . Rengi Sarı . Bu İşaretin Anlamı Nedir ? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 23 Şubat 2012
Danimarkanın Plaka İşareti nedir Ülkeler Coğrafyası 8 Mayıs 2011
Kesme İşaretinin Kullanıldığı Yerler - Kesme İşareti Nedir ve Nerelerde Kullanılır Konu Dışı Başlıklar 26 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş