Neden Ben Demeyin

'Masallar-Hikayeler-Destanlar' forumunda Fatma tarafından 14 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Neden Ben Demeyin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Brenda yamaç tırmanışı yapan genç bir kadındı.Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı.Tırmanacakları yere vardıklarında,neredeyse duvar gibi dik,büyük kayalık bir yamaç çıktı karşılarına.Tüm korkularına rağmen Brenda azimliydi.Emniyet kemerini taktı,ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı.

  Bir süre tırmandıktan sonra,nefeslene bileceği bir oyuk buldu.Orada asılı dururken,gruptan yukarıda ipi tutan kişi,dalgınlıkla ipi gevşetiverdi. Aniden boşalan ip,hızla Brenda nın gözüne çarparak lensinin düşmesine neden oldu.Lens çok küçüktü ve bulunması imkansızdı.Lens yamacın ortasında bir yerde kalmıştı ve Brenda artık bulanık görüyordu.
  Ümitsizlik içinde,lensini bulması için Allaha içten içe dua etmeye başladı.Allahım sen şu anda buradaki tüm dağları görürsün bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildiğin gibi,benim lensimin yerini de biliyorsun,Onu bulmama yardım et. Patikalardan yürüyerek aşağı indiler.Aşağı indiklerinde,tırmanmak üzere oraya gelen yeni bir grup gördüler.İçlerinden biri aranızda lens kaybeden var mı diye bağırdı.
  Brenda'nın sonradan öğrendiğine göre lensi küçük bir karınca taşıyordu ve karınca yürüdükçe yavaşça kayanın üzerinde hareket edip parlayan lens kızların dikkatini çekmişti.

  Eve döndüklerinde Brenda lensini nasıl bulduklarını babasına anlatacak ve bir karikatürcü olan babası da ağzı ile lens taşıyan bir karınca resmi çizerek,karıncanın üzerindeki baloncuğa şunları yazacaktı.

  Allah'ım bu nesneyi neden taşıdığımı bilmiyorum.Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar ağır ,ama istediğin sadece bunu taşımamsa senin için taşıyacağım.
  'BU YÜKÜ NİYE TAŞIYORUM DEMEYİN...
   

 2. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  çok güzeL bi payLaşım emekLerine sağLık teşkLer :)
   

 3. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekürler..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Neden Demeyin Forum Tarih
Atatürk taassuba neden karşı çıkmış kısaca Atatürk Hakkında Herşey 18 Şubat 2017
Neden birden çok din vardır kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Kuran'a göre bir insanı öldürmek neden bütün insanları öldürmekle eş değer kısaca Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 18 Şubat 2017
Dinler temizliğe neden önem verirler kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 15 Şubat 2017
Bütün dinlerde neden sevgi ve saygı önemle vurgulanmıştır kısaca Dini Sohbetler Dini Forum 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş