Ne Ağır İmtihandır Başındaki Filistin

'Köşe Yazıları' forumunda sleza tarafından 18 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. sleza

  sleza Üye

  Ne Ağır İmtihandır Başındaki Filistin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ne ağır imtihandır başındaki Filistin. Allah’ın lanetine uğramışları bir kere daha “Lanete uğrasın” diye dua etmenin ne faydası olur bilemem ama Filistin’e bu zulmü reva görenler ile onları destekleyenler, sessiz kalanlar, desteklediği halde kamuoyundan çekinerek sesini çıkarmayanların da aynı duaya dâhil ediyorum. Amin…
  Geçen hafta bütün televizyon ekranlarına acı bir görüntü düştü. Iğdır’da soğuktan donan köpeğin yavrusu başından günlerce ayrılamadı ve ön ayaklarıyla kafasını, donan annesinin üzerinde tuttu. Bu manzara yüreğinde azıcık insani vasıflar taşıyan herkesi şok etti.
  Oysa Filistin’de her gün yüzlerce anne yavrusunu, yavrular annesini, babasını kaybediyor. İsrail vahşetine sessiz kalan ya da İsrail’i suçlamak yerine başka mecraları suçlayan malum medya, Iğdır’daki köpek yavrusuna gösterdiği hassasiyeti, Filistin katliamına karşı niçin gösteremez bir türlü anlamış değilim. Allah aşkına nasıl insanlar bunlar.
  Müslümanlık inancında her canlıyı yaratan Allah’tır ve Allah’ın yarattığı her canlı kutsaldır. Lakin bu kutsallığı inkâr edip, kendisinden başka diğer canlıların bir “hiç” olduğunu düşünen ve bu sebeple de kendileri dışındaki yine hiçbir canlıya hayat hakkı tanımayan İsrailli katillerle, onların destekçilerine gelin de “Allah’ın lanetine uğrasınlar” diye dua etmeyin.
  Şükürler olsun ki, çok duyarlı bir toplumumuz var. Filistin için Başbakanından dağdaki çobanına kadar herkes seferber olmuş durumda. Aslında halkımızın bu büyük coşkusu karşısında terör destekçisi belli küçük azınlıkları ciddiye almamak lazım ama halkın gözünün içine baka baka, öyle şeyler yapıyorlar ki, görmemek, duymamak elde değil.
  Geçen hafta biliyorsunuz, bütün camilerde Filistin için Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla para toplamıştı. Türkiye’nin genelinde ne kadar toplandı bilemem ama bizim cami imamı Halil hocanın bu haftaki hutbede açıkladığına göre, İstanbul genelinde toplanan paranın yekûnu eski para birimiyle 5 trilyonu aşmış.
  Elhamdülillah bu çok büyük bir rakam. Demek ki halkımız bütün iç kargaşa ve kaosa rağmen duyarlılığını yitirmemiş. Şahsen kartel medyası ve CHP adına hatta Ergenekoncular adına üzüldüm. Adamlar yıllardan beri ahtapot gücüyle neler neler yapmadı ve yaptırmadılar fakat hâlâ toplumumuzun değer yargılarını yok edememişler.
  Bu arada yine kartel medyası ve CHP’nin bitirmeye çalıştığı Deniz Feneri Derneği de diğer sivil toplum kuruluşlarımız gibi Filistin için yardım kampanyalarını sürdürüyor. Deniz Feneri bugün ve yarın Eyüp Feshane’de büyük bir kermese ev sahipliği yapıyor.
  Öte yandan yine Deniz Feneri, Filistinli mağdurlara 30.000 Dolar’lık gıda dağıtımı gerçekleştirmiş. Filistin Sağlık Bakanlığı’na 30.000 Dolar’lık ilaç teslim edilmiş. Yeryüzü Doktorları ve İsra Derneği ile birlikte Han Yunus Hastanesi’ne ise 260.000 Dolar’lık ilaç ve tıbbi malzeme yardımında bulunulmuş.
  Bunlara ilave olarak Filistin için 12 adet ambulans satın alınmış ve önümüzdeki günlerde büyük bir kargo uçağı ile yeni tıbbi malzemeler teslim edilecekmiş. Deniz Feneri’nin hizmetleri bununla bitmiyor elbet, yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar.
  Evleri yakılan ve yıkılan ailelerin barınabileceği 240 hanelik prefabrik evlerden oluşan bir Türk köyü kurulacakmış. İçinde okul, cami, sağlık ocağı, oyun parkları gibi alanların da bulunacağı evlerin imalatına başlanmış. Yardımların devam edeceğini belirten Deniz Feneri yetkilileri, iki yeni projeyi daha hayata geçirmişler.
  Bunlardan birincisi; bölgede bulunan özürlü çocuklara yönelik bir çalışma başlatılmış. Bu çocukların 12 ay boyunca eğitim, sağlık, gıda gibi ihtiyaçları dernek tarafından karşılanacakmış. İkincisi; sağ kalan ve kışı zor şartlarda geçirecek olan çocuklara kışlık giysi yardımı yapmak üzere harekete geçilmiş.
  İsrail zulmünü tel’in için derin bir nefes alıp veren herkes başta olmak üzere, az ya da çok, kim ne kadar ve nasıl katkı sağlarsa sağlasın, bütün insanlardan Allah razı olsun. Şeytan var oldukça İsrailliler ve onları destekleyen de elbet olacak ve Şeytanlarla insanların mücadelesi kıyamete kadar sürecektir.
  Esas zafer kıyametten sonraki kurtuluşa erebilmektir. Kıyametten sonraki kurtuluşa ermek için ise normal insanlara düşen vazife; iyilerin yanında, kötülerin karşısında olmaktır. Büyük milletimiz de dün olduğu gibi bugün de bunu yapmaktadır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ağır İmtihandır Başındaki Forum Tarih
Mondros Ateşkes Anlaşması'nın Osmanlı Devleti açısından en ağır maddesi hangisi neden Tarihi Bilgiler 30 Ocak 2017
Arılar neden sağırdır? Diğer Hayvanlar 16 Nisan 2016
Kalbimizin büyüklüğü ve ağırlığı Genel Sağlık 9 Ağustos 2015
Atom ağırlığı ne demek kısaca Eğitim Bilgileri 29 Nisan 2014
Bağırsaklar Ne İşe Yarar Kısaca Bağırsakların Görevleri Nelerdir Eğitim Bilgileri 4 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş