Neşetiye İlköğretim Okulu Germencik Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 28 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Neşetiye İlköğretim Okulu Germencik Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Neşetiye İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Germencik'teki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Neşetiye İlköğretim Okulu Resimleri - Neşetiye İlköğretim Okulu Hakkında  [​IMG]

  OKULUN TARİHÇESİ

  * Okulumuz ilk olarak 1972 yılında köy-Durak Mahallesi arasında 13 dönümlük arazi üzerinde kurulmuş, oyun alanı ayrılarak geri kalan bölümü naranciye ve zeytin bahçesi haline dönüştürülmüştür. Okulun arazisi köy tüzel kişiliğine, okulun yapımı ise bayındırlık Bakanlığına aittir. Köy İlkokulu 1972 yılından önce Yukarı mahallede bulunmakta idi. Ek bina ise 1996 yılında açılmıştır. Bu binalar yeterli olmadığı için 2003 yılında 2 katlı yeni bina yapılmıştır. Yeni bina kaloriferli, eski binalar sobalıdır. Halen burada Eğitim ve Öğretime devam edilmektedir.

  OKUL BİNA DURUMU

  * İlk yapılan bina 140 m2, ek bina 520 m2, yeni bina ise 2katlı olup her kat 840 m2 olup tamamı 1680 m2 dir. Şu anda okulumuz A,B ve C Blok olmak üzere 3 bloktan oluşmaktadır. Okulun ihata duvarı 2003 de yenilenerek beton kalıplarla yapılmıştır.Okulumuz bünyesinde 25 derslik , 22 şube, 1 Müdür Odası, 1Müdür yardımcısı Odası 1Kütüphane, 1 fen laboratuarı, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 öğretmen odası ve tuvaletler mevcuttur.

  ÖĞRETİM ŞEKLİ

  * Eski binalar yetersiz olduğu için ikili öğretim yapılırken binanın yapılması ile 2003 yılında normal öğretime geçilmiştir.

  LABORATUARLARI

  * Okulumuzda 1 adet Fen laboratuarı vardır. Laboratuar malzemelerimiz yeterli durumda değildir.
  * Bilgisayar laboratuarımız T.C ulaştırma bakanlığı tarafından Aralık-2007 tarihinde oluşturulmuştur. Bilgisayar laboratuarımızda 8 bilgisayar bulunmaktadır. Ayrıca 1 adet projeksiyon, 1 adet yazıcı, 1 adet tarayıcı bulunmaktadır.

  SOSYAL FAALİYETLER

  * Okulumuzda her yıl geleneksel olarak hıdırellez şenlikleri, anneler günü kullanmaktadır. Bu çerçevede fakir öğrenciler için kermes de düzenlenmektedir..

  [​IMG]

  DİĞER ÖZELLİKLER

  * Bahçenin durumu: Okulun bina dışında kalan kısmı 9000 m2 dir. Okulumuzun ayrı bir uygulama bahçesi yoktur. Okul arazisi okula gelir arazisi olarak kullanılmaktadır. Etrafı dikenli telle çevrilidir. Bahçenin bir kısmında narenciye ağaçları vardır. Boş olan ağaçsız kısım ise, tarla olarak icara verilmektedir.
  * İçme suyu: Okulun içme suyu köy şebekesinden alınmaktadır. Arazi sulaması içti, 1992 yılında mevcut olup çalışmaya elverişli olmayan artezyen kuyusu elverişli hale getirilerek faaliyete geçirilmiştir.
  * Tuvaletler: Okul bahçesinde ve yeni binanın içindeki her katta yeterli tuvalet vardır.  Neşetiye İlköğretim Okulu Aydın Germencik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Neşetiye İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Neşetiye İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Neşetiye İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Neşetiye İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / GERMENCİK

  Adı: NEŞETİYE İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: NEŞETİYE İOO-GERMENCİK

  Telefon Numarası: 2565671029

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi : Bilgi Yok

  Web Adresi: Neşetiye İ.Ö.O (Germencik  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  [​IMG]


  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Neşetiye İlköğretim Okulu Forum Tarih
Neşetiye Köyü Germencik Aydın Aydın Tanıtımı 7 Nisan 2010
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012
Cumhuriyet Bayramı Şiirleri İlköğretim Şiirler 11 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş